Yıllar önce bir model yaptık ve bir efsane oldu 🙂 Aslında daha önce bu modele burada yer verdim ancak (şu link ve şu linkte) ancak zaman içinde o kadar çok fazla kumaş tipi, rengi ve ip rengiyle kombinledik ki renk yelpazesi bir “favorita yelpazesi” ne dönüştü.

Tüm zamanların en çok satan modellerinden biri olan “favorita” , müşterilerimizden sevgili Gözde hanımın renkli bir takım istediğini bize söylemesiyle, aynı zamanda standart formların dışında bir model tasarlamamızı beklentisi sonucu oluştu. Gözde hanımın yemek takımları ile uyumunu ve aralık ayındaki davetlerini düşününce hemen bordoda karar kılmıştık. 

Servisleri haliyle dikdörtgen, peçeteleri de modele uygun bir şekilde kare formuna yaklaşacak şekilde tasarladık. Ancak kenarların kavislerinden model daha çok dairemsi bir kare yapıya sahip oldu peçetelerde. Hatta hem ben hem Gözde hanım o kadar beğendik ki ilk misafirlerine kurduğu sofrada peçeteleri servis, servisleri peçete olarak kullanmış Gözde hanım. ( ve sonrasında çok fazla müşterimiz peçete için belirlediğimiz modeli amerikan servis olarak kullanmak istedi 🙂 peçete olarak da çift sıra pikolu olarak düz kare tercih edenler de oldu) Aşağıda gördüğünüz dikdörtgen model esas modelimizdir. Runner da yine ilk yola çıkış şablonumuza göre dizayn edildi. Zaman içinde onda da farklı renk eşlemelerini çalıştık.

Evet ben sözü fazla uzatmayayım ve sizi Favorita yelpazesinde gezdirmeye başlayayım.

Son olarak  şunu da ekleyeyim: Amerikan servis, peçete ve runnerdan oluşan bu modelin bir de isteyen müşterilerimiz için ekmek sepet örtüsü versiyonunu üretmiştik. Alanı daha dar olduğu için tek sıra pikodan ilerleyip piko kalınlığını da düşürdük zarif durması için.  Onu da aşağıda inceleyebilirsiniz.

Hatta ben ekmek örtülerini farklı amaçlarla farklı kombinasyonlarda da değerlendiriyorum. Siz de mutlaka deneyin; amacı dışında kullandığınız her parçadan daha fazla keyif aldığınızı fark edeceksiniz.

Siz de bu ve buna benzer örtü takımları sipariş vermek isterseniz decorideatr@gmail.com veya 0542 637 4998 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It