Yepyeni bir yıla girmek yeni umutları da beraberinde getiriyor. Hatta o yeni yıl gelmeden bile heyecanı dört yanı sarıyor. Ben de her zamankinden biraz daha fazla inanıyorum ve daha çok umut besliyorum 2019 için. Bunda aralık ayında yayınlanmaya başlanan astroloji rehberlerinin de etkisi vardır herhalde 🙂 Şaka bir yana benim için yeni yılı karşılamanın en güzel mekanlarından biri kendi kurduğumuz sofralardır. Orada yaşanan paylaşım, sıcaklık ve samimiyetin eşsiz olduğunu düşünüyorum. Koca bir özenle hazırlanan o sofranın etrafında bir araya gelmek gibisi var mı? Yalnızca yılbaşı değil tüm kış sofralarınız için ilham olacak iki ayrı sofra ve daha ziyade aynı renk kumaşla çalıştığımız 2 farklı takımı tanıtmak istiyorum şimdi size.

yılbaşı sofrası amerikan servis

decoridea amerikan servis

Yeni tanıştığım müşterilerimden sevgili Gözde hanım kışın genelde renkli masa örtüsü pek kullanmadığını, hep krem ve beyaz tonlarında ilerlediğini ve bu kez renk istediğini belirtince son zamanlardaki gözdelerimden olan bu kumaşı sundum. Gözde hanımın yemek takımları ile uyumunu ve aralık ayındaki davetlerini düşününce hemen bordoda karar kıldık. Daha önce çalışmadığımız ama bir benzerini Bretz Mobilya için tasarladığımız stilde (buradan inceleyebilirsiniz) bir amerikan servis, peçete ve runner modeli çıkardık.

decoridea amerikan servis

Servisleri haliyle dikdörtgen, peçeteleri de modele uygun bir şekilde kare formuna yaklaşacak şekilde tasarladık. Ancak kenarların kavislerinden model daha çok dairemsi bir kare yapıya sahip oldu. Hatta hem ben hem Gözde hanım o kadar beğendik ki ilk misafirlerine kurduğu sofrada peçeteleri servis, servisleri peçete olarak kullanmış Gözde hanım. Aşağıda gördüğünüz dikdörtgen model esas modelimizdir. Runner da yine ilk yola çıkış şablonumuza göre dizayn edildi.

amerikan servis

amerikan servis bordo

Bu örtünün en güzel yanlarından biri 30 derecede makinada yıkayabileceğiniz gibi aynı zamanda kolaylıkla da ütüleyebilirsiniz çünkü fazla kırışmıyor.

decoridea amerikan servis peçete

Mutlu günlerde kullanılmasını dilerim. Yine aynı bordo kumaştan hazırladığım farklı bir örtüye geçmek istiyorum. Bu rengin tonuna hayran kalınca 40 yılda bir terzi kendi söküğünü dikmeye karar verdi 🙂 Aralık ayı ortasında yemeğe gelecek misafirlerim için hemen bizim eve bir masa örtüsü hazırlamak istedim. Atölyenin onca yoğunluğunda peçetelere sıra gelemedi ama yılbaşı temalı bir sofraya baz oluşturabilecek sade bir örtü olsun istedim çünkü bordonun tonu yeterince iddialı.

masa örtüsü bordo

Bu sofranın baskın bordosuna rengarenk bir palet eşlik etsin istedim ve Porland‘ ın 2 yıldır zirveyi bırakmayan Morocco serisi tabaklarına yer verdim. Siz de bu ve buna benzer örtü takımları sipariş vermek isterseniz decorideatr@gmail.com veya 0542 637 4998 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It