Geçtiğimiz günlerde ailemize yeni katılan yeğenim minik Dila’ mız için çalıştığımız “Gökkuşağı” nakışlı hastane odası setini sizinle paylaşmıştım. (incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.) Aynı temanın şimdi de nevresim takımını paylaşmak istiyorum sizinle. Yeni bebek heyecanındaki anneler genelde bir konseptten yola çıkarak birkaç parçada da aynısını devam ettirmek istiyorlar. Hatta bu eğilim bazen 1 yaş doğumgünü temasına kadar da uzayabiliyor. O yüzden siz de benzer düşüncelerdeyseniz takımı sürdürmek için en keyifli temalardan biri olduğunu söyleyebilirim.

bebek nevresimi

Hastane odasında kullanılan takı yastığı, oradaki işlevini bitirdikten sonra nevresime dekor yastığı olarak geleceği için planlamamızı ona göre yaptık. Normalde çarşaf ve nevresime biri dekor biri normal yastık olarak 2 yastık kılıfı çalışırız. Bu kez diğer yastık olduğu için tek düz kılıf çalıştık. Bu yastıkta tüm renkleriyle gökkuşağı desenimiz olduğu için nevresimde tekrar aynı desene girmek yerine, gökkuşağındaki renkleri alıp piko olarak kullandık. Yastık kenarı daha az bir alan olduğu için 3 rengi, nevresimde alan yeterli olduğu için beş rengi birden aldık. Kumaş olarak da bulutlar gibi saf bembeyaz pamuk saten kumaşı tercih ettik.

bebek hazırlıkları

Dila’ nın ablası Defne için yaptığımız nevresim takımında, bu sete ve yan korumaların rengine uyumlu bir de pike çalışmıştık. O pikenin kumaşından, tarzından ve en önemlisi kullanışlı oluşundan kardeşim çok memnun kalınca bu sete de bir pike eklemek istedi. (Defne’ nin takımını a incelemek için buraya tık) Pikenin pat kısmında nakışın içinde olan renklerden bir kumaş seçtik. Öncekinde ham keten kullanmıştık, bu kez daha hayal gibi duracak bir tül tercih ettik. Ve sonuç olarak bu takımımız ortaya çıktı. Mutlu ve bal gibi uykulu günlerde kullanılmasını diliyorum 🙂

bebek pikesi

Siz de bu takımdan veya buna benzer nevresim takımlarına sahip olmak isterseniz, dilediğiniz detayda, tamamen vereceğiniz ölçülere göre hazırlayabiliriz. Bizimle 0542 637 4998 nolu telefondan veya decorideatr@gmail.com adresimden mail ile de ulaşabilirsiniz.

Edit: Daha sonradan yine bu takımdan sipariş veren bebeklerimizden bazıları da aşağıda 🙂

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It