Erenköy’ de yemyeşil huzurlu bir sitede yer alan dairenin salonuna misafir oluyoruz sizinle birlikte. İçeri adım atar atmaz kendinizi çok şık bir aksesuar mağazasında gibi hissediyorsunuz çünkü tatlı ev sahibemiz Tuğçe hanım tam bir aksesuar tutkunu. Gümüşlerden seramiğe, pirinçten kristale aklınıza gelebilecek her türlü aksesuar kendisinin her daim yakın markajında. Çekime başlamadan salonunun hikayesini anlatmak istiyor önce ve sıcacık çaylarımıza eşlik edecek, bana çekim dopingi olacak tatlılarımız geliyor 🙂 O halde buyrun yeni ev çekimine…

DSC_0738

Tuğçe hanım ve eşinin evlendiklerinden beri oturdukları bu evi Koray Yavuzer Mimarlık tarafından yapılmış. Salonun tüm yapıtaşları aslında aşağıda görmüş olduğunuz berjerle başlıyor. İkili bir takım aslında, diğer eşini de birazdan aşağıda göreceksiniz.  Bu berjerleri görür görmez salona önce bunları yerleştirmek, kalanları bu berjerler etrafında şekillendirmek istemiş. Desenler itibariyle pop-art bir çalışma gibi olsa da kullanılmış olan kumaş, beyaz lake oymalar ile avangard stilin ta kendisi olmuş.  Berjerin yanında yer alan sehpa ve TV ünitesi de Koray Yavuzer Mimarlık’ ın özel tasarımı.

ev turu

DSC_0668

Fonksiyonelliği ve zarafeti aynı çatıda toplamak isteyen Tuğçe hanım standart bir orta sehpa yerine modüler olarak hareket edebilen runner tipi bir sehpayı orta pufun üzerinde kullanmış . Bu tip kullanımı ben de seviyorum özellikle bizim gibi çok misafir ağırlayan evlerde hemen bonus bir oturma alanı çıkıyor ortaya.

DSC_0665

Neredeyse her girdiği dekorasyon butiğinden bir aksesuar alan ev sahibemiz özellikle mumları, dekoratif saksı ve küpleri çok seviyor ve evinde de bolca yer vermiş.

DSC_0667

ev çekimi

Salonda hakim olan bej, krem vizon ve koyu kahveleri en iyi harmanlayan metallerden biri pirinç. Burada ayakları pirinç olan bir yan sehpaya iki adet zigon eşlik etmiş

DSC_0672

DSC_0673

Youtube videomda da bahsettiğim pirinç puf Altıncı Cadde‘ den alınmış. Bu alandaki oval koltuk birkaç yıl öncesine ait olsa da geçen yılki Maison Objet fuarından beri sıklıkla gördüğümüz asimetrik ya da oval koltuklara çok şık ve trendy bir örnek teşkil etmiş.

ev turu

DSC_0685

DSC_0686

DSC_0687

DSC_0692

DSC_0696

Bu köşede yer alan Crate & Barrel‘ dan seçilmiş, içki büfesi ise yine mimarlık firmasının özel tasarımı.

DSC_0704

Youtube videomda detaylıca gördüğünüz yemek masası oval tercih edilmiş.

ev çekimi

İşte başroldeki berjerlerin diğeri. Yaprak formlu aynaların kesitinin farklı açılarda olmasından dolayı etrafı yansıtma şekillerini çok beğeniyorum.

DSC_0709

Salon büyük ve dikdörtgen olduğu için sağ alanda da bir oturma grubuna ihtiyaç duyulmuş. Tuğçe hanımın cıvıl cıvıl kişiliğini yansıtan bu bölümde canlı renklere cömert davranılmış. Gerek objelerde gerek yastıklarda pembe, mor ve mavinin en tatlı tonlarını görüyoruz.

DSC_0715

Buradaki duvar epey büyük olduğundan duvar kağıdı ile doku değişimine gidilmiş. Ve elbette koltuğun arkası fazla boş kalacağı için gösterişli bir ayna ile duvara son dokunuş yapılmış.

DSC_0719

Daha önce yazmış olduğum çerçeve raf yazısını hatırlayanlarınız vardır (buraya tık). Bu duvardaki nefis bir örneği olmuş ve yine rengarenk objelere uygun bir sergileme alanı yaratılmış.

DSC_0722

Bu görselin arka planını özellikle kararttım ki avizenin güzelliği tam kavransın. Üfleme camdan üretilmiş karışık zincir ve damla formları içeren bu avizeyi, salondaki diğer avize ile birlikte firma yurtdışından getirmiş. Sizce de çok gösterişli değil mi?

DSC_0724

DSC_0729

DSC_0730

DSC_0732

DSC_0734

Keyifli sohbeti ve misafirperverliği için Tuğçe hanım ve eşine teşekkür ederiz. Tabii ki videoyu izlememiş olanları da buradan Youtube kanalıma davet ediyorum. Merak ettiklerinizi yorum olarak aşağıya ekleyebilirsiniz.

 

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It