Dün ev çekimine yer verdiğim sevgili Sena Keçeli’ nin çok özenli, enfes beş çayı sofrasının detaylarına göz atalım biraz da. İnce bir zevkle kuşatılmış evi gibi sofrası da ayrı dikkat çekiciydi. Hem göze hem mideye hitap ediyor derler ya aynen öyle…

DSC_0388

Sofra grubunda hangi ürünleri kullandığına gelirsek en önden bir Mackenzie Childs servis tabağı gözümüze çarpıyor ilk.

DSC_0391

Özellikle salataları daha da gösterişli sunan kristal kaselerden tercih edilmiş, Luxuria’ dan alınmış.

DSC_0394

Son yıllarda sunumlarda birkaç basamak atlayan mermer aksesuarlar böyle sofralara çok yakışıyor. Görünümü zenginleştirmek için siz de birkaç parça edinebilirsiniz. Bu kase Valente.

DSC_0397

DSC_0398

DSC_0401

DSC_0402

Yemek takımı Lenox, servis takımı ise Sambonet, örtüler ise Alexandre Home’ dan alınmış.

DSC_0404

Eskiden siyahla kahverengi giyilmezdi, lacivertle siyah olmazdı, gümüşün yanına altın olmazdı. Bu tabular yıkılalı çok oluyor ve elbette bu kuralsız kurallar hayatımızda her yere yayıldığı gibi sofralarımızda da yerini buldu. Gümüşlere eşlik eden sarı yaldızlı tabaklarda uyumsuzluk gören? Sadece yumuşacık bir geçiş ve armoni var.

DSC_0431

DSC_0393

Bazen kocaman aranjmanlar yerine minicik buketler de sofrayı şaha kaldırır. Yeter ki doğru kombinasyonu, rengi ve çiçek seçimini yapın.

DSC_0399

İlham veren sofralarla şiir gibi mutluluk masaları kurmaktan güzeli var mı?

Yazar

4 Yorum Var

    • decoridea Reply

      çilek aşkı başka tabi, hele mevsimindeyken 😉

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It