Emaye geri döndü farkında mısınız? Hem de gümbür gümbür! Birkaç yıldır ufak ufak kendini göstermeye başlamıştı ancak dört bir yanımızda esen geçmişe özlem rüzgarları ve o günleri yaşatmaya hevesli bazı cafe ve restaurantlarda kullanılmasıyla beraber eski cazibesiyle aramıza katılıverdi.

DSC_0168

Ben de sizi büyükannelerinin mutfaklarının sıcaklığından kopamamış 3 yakın arkadaşın kurduğu emaye markası Kapka Enamel ile tanıştırmak istiyorum. Tadı damakta kalmış, kokusu burunda tüten o günleri unutmak istemeyen ve bizim neslimizde de sürmesini isteyen bir fikrin ürünü Kap Ka(cak). Günümüz mutfağına taşırken gelenekseli bozmadan bazı noktalarda uyarlamalar yapılmış.

DSC_0205

DSC_0177

Örneğin, önümüzün yaz olduğunu düşünürsek, güneş tonlarından kopup gelmiş turuncular ile serin suların en derin ve en cezbedici mavi tonlarıyla özgün desenler çalışılmış. Geleneksel yöntemlerle elle ve doğal boyalarla hazırlanan parçalar doğaçlama bir akışın ürünü.

DSC_0225

Adı “Biraz Renk” olan bu koleksiyona da oldukça eğlenceli bir seri daha eşlik ediyor: “Öyle Derler” koleksiyonu. Geçmişten süzülüp gelen atasözlerini keyifli ilüstrasyonlarla birleştirmişler. Mesaj veren her şeye gösterdiğimiz ilgiyi daha da besleyecek tasarımlar çıkmış ortaya. Özellikle ne hediye alacağımıza bir türlü karar veremediğimiz, kolay beğenmeyen arkadaşlarımızı bile cezbedecek yepyeni bir alternatifimiz var artık.

DSC_0192

DSC_0196

Emayeyi anne mutfaklarından bilen nesil için açıklamak gerekirse kullanımı oldukça pratik. Bulaşık makinesinde yıkanabiliyor oluşu, 250′ fırında, buzlukta, normal ve indüksiyonlu ocaklarda dahi kullanılabiliyor oluşu bir hayli avantajlı.

DSC_0249

DSC_0235

Kapka emaye ürünlerini web sayfasından inceleyebilir, Instagram veya mail yoluyla sipariş verebilirsiniz. Ürünleri görerek almak isterseniz de Wepublic, Bonvagon, Slow Public mağazalarından ulaşabilirsiniz.

DSC_0183

DSC_0211

DSC_0254

 

Yazar

2 Yorum Var

    • decoridea Reply

      Değil mi renkler ayrı, desenler ayrı sevimli

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It