Utandım şimdi… Tam bir yıl önce yazı dizisi başlatmışım da devamını getirmemişim. Fark eder etmez hemen harekete geçtim. Pratik bilgiler her daim işe yarar malum. Yaz geliyor, her yer çiçekleniyor, misler gibi kokuyor. Peki bahçedeki güzelliklere kıyamayıp eve aktaramadığımızda ne yapsak? Çözüm basit, doğal oda kokusuyla. Sakın öyle saniye başı pıstlamalı kokulardan almayın (sektöre darbe!), tavsiyem doğaldan yana olmanız.

20160413_113425

Örneğin, enfes bir lavanta buketi alıp vazoya koyarsınız ama ne kadar kuvvetli yayabilir ki kokusunu? Daha yoğun bir esans için lavantanın tohumlarını benmari usulü ısıtabileceğiniz bir kaba aktarın. Üzerine sıcak su ekleyip altındaki tealight mumu yakıp suyun devamlı sıcak kalmasını sağlayın. Su ısındıkça lavantalar özünü iyice salacak böylece suda çözündüğü için ağır kokmayan ama yoğunluğu tüm odayı sarıp huzur verecek olan kokuyu elde etmiş olacaksınız. Bu sistemi tohumlu tüm bitkilere uygulayabilirsiniz. Bahar çiçekleri kokan bir hafta olsun hepimiz için 😉

ee7739782f1fe4014508499794d71e76

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It