Ne kadar dirensek de günlerin sonbahara döndüğü, yaz sıcağının yavaşça azaldığı şu günlerde doğanın değişimine tanığız. Instagram’ da hoşgeldin sonbahar, hoşgeldin eylül paylaşımları şu saat itibariyle tavan yapmış olsa da ben daha yumuşak bir geçişten yanayım, şak diye yüzünüze vurmak niyetinde değilim yazın bittiğini. 

Az biraz şehir dışına doğru çevirdiğinizde rotayı, ayçiçekleri gözümüzü alıyor artık, hatta erken açanlar neredeyse solmaya bile başladı. Onların bu can alıcı renkleri yitip gitmeden evimize misafir etsek hiç fena olmaz. İster capcanlı çiçek olarak, ister objeleşmiş halleriyle yerlerini alsınlar.

Bu setle bir kahvaltı sofrası hazırlamak en şahane ayçiçeği sunumu olurdu sanıyorum…

Ayçiçekleri ya da karakteristik özelliği ismiyle günebakanlar genel yapısı itibariyle rustik dekoru çağrıştırır bize. Doğanın içinden kopup gelen toprak tonları ve koyu renkler en uyumlu tamamlayıcılarıdır. 

Biraz renk kombinasyonuna bakalım. Çiçek olarak kullanırsanız daha ağır renklere yönelmenizi tavsiye ederim. 

Bahçe fenerleriniz sararan yapraklara eşlik etsin. 

İlle de vazolarca çiçeğe gerek yok, desenlerini uydurabildiğiniz hatta belki kendi el işinizi ortaya koyabildiğiniz bir pike de evinize sonbahar sıcaklığını getirecektir. 
Apartmanda oturuyorsanız arada kapı süsünüzü değiştirebilirsiniz. Kapı süsünü sık değiştiren komşularımı seviyorum, bir sonraki sürprizi ne olacak diye bekliyor insan.

Cam boyalarıyla gözden çıkarmaya niyet ettiğiniz bardaklarınızı yeniden değerlendirebilirsiniz.

Hiçbirine fırsat bulamadınız mı? Canınız sağolsun, girin mutfağa biraz hamur yoğurun afiyetle yiyin sonbahar sofranıza yakışacak güzellikleri.
Peki böyle bir ayçiçeğiyle kapanışa ne dersiniz? 🙂 Siz de ayçiçekleriyle dolu bir düzenleme yaparsanız evinizde, Instagram’ da paylaşıp beni de etiketlemeyi unutmayın.
Sevgiler çok çok…
Yazar

2 Yorum Var

    • decoridea Reply

      Merhabalar,
      Bu yazıda neyin fiyatını soruyorsunuz net alabilirsem..?

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It