Aralık ayı geldiğinde yılbaşı süslemeleriyle ilgili yazmak neredeyse şarttır, ama keyiflisinden. Ancak benim kendi kendime adet edindiğim yapmasam rahat edemeyeceğim bir post da yılbaşı sofraları. Sıkı takipçilerim bilir ki sofra dizaynı bende ayrı bir öneme sahiptir. Ee yılın bu önemli gününü de es geçmek olmaz tabii. ( Geçtiğimiz yıl kurduğum soframa göz atmayanlar varsa buraya bir tık.)

Biraz alışılmışın dışına çıkmak herkese iyi gelecek. Farklı renkleri de denemekten çekinmeyin, kırmızı yeşil şart değil.

Sadece tabak desenlerinizle bile geceyi büyük övgülerle tamamlayabilirsiniz.

Farklı peçete katlama stilleriyle göz kamaştırın…

Küçük dokunuşlar büyük resmi her zaman daha anlamlı kılar. Sandalyeler sadece düğünlerde süslenmez ya…

Eğer yılbaşı gecesi açık büfe kuracaksanız bu da bir alternatif…

Yatılı misafirlerinize 1 ocak sabahı için güzel bir brunch da hazırlayabilirsiniz.

Bembeyaz kar etkileriyle pembe romantizminde bir yeni yıl sofrasını kim beğenmez ki? 

Diyelim çoluk çocuk kalabalık bir konuk grubunuz var ve sayıdan ötürü çocukların masasını ayırmaya karar verdiniz. Bu gingerbread evler, baston şekerler ve çeşitli sürprizlerle onların masasını donatırsanız, bütün gece sizleri de yormayacaklarına emin olabilirsiniz.

Tablo misali orta süsleri hazırlayabilirsiniz, biraz evdeki malzemelerinizi karıştırmanız yeterli.

Son zamanlardaki diğer favorim ise yemek masasının üstünden sarkan avizeyi süslemek, genellikle de çiçekle. Bunu yılbaşı sofrasında çam ve kokina dallarıyla yapabilirsiniz. Ambiyansınız bir anda birkaç puan yukarı tırmanacaktır.

Yılbaşı planları netleşti mi az çok? Ne tarz süsleme sizin tarzınız? Hadi yazın…
Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It