Ve beklenen röportaj! Size birkaç baby shower ve doğumgünü organizasyonu yazdıktan sonra işin mutfağından birileriyle görüşmek şart olmuştu. Partilerin yeni gözbebekleri, hızır gibi yetişip her yeri şenlik havasına dönüştüren organizasyon firmaları. Bunlar arasında yaptıkları işleri instagram’ dan takip ettiğim ve çok beğendiğim Art 2-B ile çok keyifli bir röportaj yaptım. Tüm işlere sonsuz bir enerjiyle yetişip her doğumgününe kendi çocuğununki gibi, tüm bekarlığa vedalara kendilerininki gibi koşturup hazırlanan iki organizasyon perisi sevgili Begüm Kizir ve Burcu Çoker ile görüştüm. 
İkisi de çok canayakın ve hevesliler. Buyurun bakalım röportaja. 
* Bekarlığa veda, baby shower organizasyonu işine ne zaman başladınız?
Burcu: 6 ay önce.
* Yola çıkış hikayeniz nedir? Art 2-B nasıl oluştu?
Begüm: 10 yıla dayanan bir dostluğumuz var Burcu ile. 6 ay önce benim işten ayrıldığım bir dönemde, kendisi de doğum izninin bitişinde ikimizin de kendi işini yapma isteğiyle doğdu. 
Burcu: Benim oğlumun 1. doğumgünü hazırlıklarından feyz alarak, kendi zevkimize de güvendiğimizden bu işin içinde olmak istediğimizi anladık. Aslında başta fikir doğumgünü mekanı şeklindeydi ama bunu daha sonraki bir hedefimiz olarak belirleyip organizasyon olarak başladık. 
Begüm: Art-2B ismi için ise bu organizasyonlarda geçen İngilizce terimler olan mom-to-be (anne adayı), bride-to-be (gelin adayı) den esinlenerek, yaptığımız işi de sanat olarak gördüğümüz için ikimizin baş harfini birleştirerek markamızı oluşturmuş olduk. 

* Hangi okullardan mezunsunuz?
Burcu: İstanbul Üniversitesi – iktisat.
Begüm: Yeditepe Üniversitesi – sanat yönetimi
* Tüm düzenlediğiniz organizasyon başlıklarını alabilir miyiz?
Burcu: Baby shower, mevlid, doğumgünü, diş buğdayı, hastane odası süslemeleri, kına, bekarlığa veda, gelin hamamı, bridal shower ve sünnet organizasyonları. Tüm organizasyonu da üstlenebiliyoruz, sadece ürün, süsleme tedariği de yapabiliyoruz. Malzeme tedariğinde şehir dışına da gönderimlerimiz var.
* Sektörde bu işi yapan benzer firmalar var. Art 2-B‘ yi neden tercih etmeliler, farkınız nedir?
Begüm: Biz her işi kendimize hazırlıyormuşuz gibi bir özenle ele alıyoruz. Renk, tema seçiminde yardımcı oluyoruz, sonrasında ise tüm detayları sahibine sunmadan önce bizim içimize sinmesi gerekiyor. Butik çalıştığımız için de herhangi bir üründe ya da görselde minimum kotalarımız, sınırlamalarımız yok, istenilen her adette çalışabiliyoruz. 
* Bugüne kadar size gelen en ilginç tema/konsept ne oldu?
Begüm: Turuncu-pembe birlikteliği istenmişti, yanyana duruşu ve kombinlemesi riskli renklerdi, çok dikkatli tonlamaların seçilmesi gerekir. 
Burcu: Bir de benim oğlum Rüzgar iş makinalarına, kepçe ve kamyonlara aşırı ilgi duyup onları saatlerce izleyebildiğinden ondan yola çıkarak 2. doğumgünü için bu konseptte çalıştık. Eğlenceli bir iş çıktı ama genelde pek görülmeye alışık olunan bir tema değil 🙂
* Yaşadığınız ilginç bir olay var mı?
Begüm: İlginç değil de son anda fikir ve konsept değişiklikleri isteniyor, bunlar biraz sürpriz oluyor 🙂
* Çocuk doğumgünleri mi yoksa kına- bekarlığa vedalar mı daha heyecanlı ve atraksiyonlu geçiyor?
Burcu: Aslında hepsi ayrı özel çünkü her yeni iş yeni tema yeni heyecan demek, sıfırdan başlamak demek. Hatta ne kadar farklı konsept talebi gelirse bizim için o kadar daha keyifli.
* Çalışma şekliniz nasıl oluyor? Hangi adımları takip ediyorsunuz organizasyon sahipleriyle?
Begüm: Önce istenilen renk ve tema üzerinde konuşuyoruz. Sonrasında biz görselleri düzenleyip son onayı aldıktan sonra sunum ve ikramları hazırlıyoruz.  
* Bu işin en zor ve en keyifli yanları nedir?
Burcu: Görsel hazırlık ve el işi gerektiren kısımlar zor ve zaman alan yanı.
Begüm: İşin bittiği an ve fotoğraf çekimi ise en güzel yanı.
* Size organizasyon tarihinden ne kadar zaman önce başvurulmalı?
Begüm: Minimum 10 gün önce.
Burcu: Ne kadar erken olabilirse o kadar yaratıcı fikirler ortaya çıkar, üzerine daha rahat ve uzun süre düşünebiliriz. Sonradan konsept değişikliği bile olsa manevra için yeterli zamanımız kalmış olur, beklenenden daha güzel işler çıkar.
* Sizinle çalışmak isteyenler nasıl iletişime geçebilir?
Begüm: Websitemiz http://art2-b.com dan yaptığımız işlerin detayları görülebilir.
Burada tüm telefon ve mail bilgilerimiz de mevcut.
Burcu: Daha güncel görseller için de bizi Instagram hesabımızdan takip edebilirler.
Bu keyifli sohbet için çok teşekkürler kızlar! 🙂 Ellerinize, emeğinize sağlık.

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It