Ve yine bir Anneler Günü daha geldi çattı! Daha mayıs 1 olduğu gibi hepimizi “acaba bu sene ne alsam?” düşünceleri sarıyor. Hele benimki gibi mayıs başı doğumgünü, bir hafta sonra da anneler günüyse eyvah 🙂 düşünceler, düşünceler… 

Anneler Günü’ nde normal olarak her firmanın ticari sebeplerle yaptığı binlerce kampanya oluyor. Genelde de 3 hafta öncesinden hepimizi “anneler günü geliyor” moduna sokuyor. Bunların bir kısmı iyi, hoş, değerlendirilebilir teklifler elbette, ancak o günün hediyesi olarak küçük ev aleti, mutfak ve temizlik gereçleri gibi “ev hanımlığı”na atıfta bulunan şeyler yakıştırılmasından hoşlanmam oldum olası. “Annesin, buyur bu yeni ütün, bol bol ütüle, canim benim!”, “annesin, işte şarjlı el süpürgesi, doya doya süpür” der gibi değildir mutlaka 🙂 Alınan bir/birkaç üst modeldir, illa ki annenin hayatını kolaylaştıracaktır, o tarz duygu ve sebeplerle alınıyordur. Ama yine de bizler için zaten saçını süpürge etmiş, varını yoğunu bize adamış annecikler için o gün için biraz daha yaratıcı ve manevi değeri yüksek hediyeler alınması taraftarıyım. 
Her zaman için kurtarıcı olan ve illa ki makbule geçen hediyeler giyim, ayakkabı, çanta, mücevher… Bunlara alternatif olarak “her güne bir not” olarak yazılan güzel sözlerin bulunduğu bu kavanozlar son yılların “şekerleri”. Piyasada hediyelik ürünler satan yerlerde de bulabileceğiniz gibi www.buldumbuldum.com dan da satın alabilirsiniz. 
Diğer bir seçenek ise D&R larda bulabileceğiniz dijital fotoğraf çerçevesi. Annenizle çekildiğiniz fotoğraflardan bir seçki yapıp yüklediniz mi böyle anlamlı  bir hediyeye her annenin bayılacağını düşünüyorum.
Hediye almak şart mı? Tabii ki değil. Onu alıp 5 çayına götürebileceğiniz pekçok mekan da mevcut. Özellikle oteller bunun için biçilmiş kaftan. Swissotel, Pera Palas ve benzerlerinin her zamanki rutinlerinde olan bu çay saatleri Anneler Günü’ nde daha bir anlam kazanıyor. Daha sınırlı bütçe için ise fırsat sitelerinde de çıkan Radisson Blu Bosphorus Hotel’ i tercih edebilirsiniz. Boğaza karşı anneyle bir keyif saati kesinlikle paha biçilemez.
Eeee sen ne hediye alıyorsun annene diyen sevgili okuyucular 🙂 Koca yazımın ana fikrini çöpe attıracak bir tüyo gelmiş kardeşime annemden. Teflon tencere setini seramik tabanlılarla yenilemek istiyormuş 🙂
Sevgiler tüm annelere, anne adaylarına ve onlara hediyeler düşünen çocuklarına…
Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It