Bazen seçimler en lüksü değil… Ya da lüksten ne anladığınıza bağlı. Gelin biraz detaylandırayım konuyu. Muhteşem Oteller başlıklı bu köşemizde biliyorsunuz ki dünya çapında ister tasarımı, ister sunduğu hizmeti, ister konseptiyle fark yaratmış, rakiplerinden sıyrılmış otelleri konuk ediyorum. Bu bazen gökyüzünün üst katmanlarına tırmanan bir gökdelen otel oluyor, bazen tropik bir adada sunulan sonsuz ayrıcalıklarla dolu bir otel oluyor. Bu kez seçimim farklı.

Bu kez aslında oteli değil de bölgeyi seçtim. Yeri geldiğinde bazı ülkelerden birkaç otele yer verdim ama bu kez rotayı öncelikli tuttum. Patagonya‘ ya gitmek istiyorum dedim ( sadece yazıda değil gerçekteN de yapmak istediklerim listesinde ilk 10′ da yer alır) Lüksü açalım demiştik. Bölgeyi burası seçtim çünkü hayatta her şey her zaman en lüks porselenlerde yemek yiyip en lüks odalarda konaklamak değil. Lüks benim için Perito Moreno Buzulu‘ nu kendi gözlerimle de görebilmek, buzun kokusunu, soğuğunu içime çekebilmek demek. Buralara zaten ulaşabilmek, hadi ulaştınız sert iklim ve fiziki koşullarda burada bir geziyi tamamlayabilmek bile başlı başına meşakkatli.

Dolayısıyla dünya çapında pek çok nokta içeren bu köşede bu kez Patagonya’ yı ağırlamak benim için ayrı keyif. Buralarda tahmin edersiniz otel seçeneği de sınırlı. en ikonik olanlarından birini seçtim. Tierra Patagonia Hotel & Spa Şili Patagonya’ sında yer alıyor.

Otelin genel kondüsyonu sürdürülebilirliği destekleyen koşullara uygun dizayn edilmiş. Zaten bu kadar doğanın göbeğinde bir yapı inşa ediyorsanız çevreye olan saygınız en üst düzeyde olmalı. Dekorasyon elementlerinde de doğal formlar, ahşaplar ve doğaya uyumlu renk tonları tercih edilmiş. 

Yatay düzlemde konuşlanan otelin en önemli kozu her yerden uçsuz bucaksız manzaralar sunması. Restoranından spasına kadar, her yerden pastoral bir tablo izler gibi doğayı izleyebiliyorsunuz ve her köşe keyif odaklı. Dışarıdaki zorlu doğa parkurlarından dönen gezginlerin ihtiyacı olan en önemli şey bence. Yorgunluk atılacak konforlu alanlarda, dışarıda görülen muazzam güzellikleri ruhunda sindirme köşeleri 🙂 Bence olayın özeti bu, ben susuyorum ve sizi Şili Patagonya’ sının güzellikleriyle baş başa bırakıyorum…

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It