Neden böyle bir başlık tercih ettim derseniz, sebebi tamamen arkadaşım ve müşterim sevgili Enise. Bana bleu blanc yani mavi beyaz tabaklarının fotoğrafını attığında, o takımına uyacak sade ve zarif bir amerikan servis & peçete takımı istediğini söylemişti.

Bleu blanc’ların, o güzel mavi beyazın neredeyse her ülkede benzer veya ayrışan önemli tasarımları var, doğruya doğru. Ama bleu blanc dediğimizde aklımızda oluşan desenler, tasarımlar genellikle Fransa kaynaklı. Hal böyle olunca bu gösterişi yalın bir zarafetle tamamlamak isteyen Enise ile tek sıra pikolu bir modelden ilerlemeye karar verdik. Ve 1800′ lerin sonuna doğru iyilik, barış, ekonomik refah, teknolojik ve kültürel gelişmelerin yoğunlaştığı, pek çok sanat ürünün geniş çapta duyulmasıyla “güzel çağ” anlamına gelen Belle Époque ile tanımlandı bu dönem. Bazen ilham nasıl geliyor, kalbimden taşıyor inanın ben de anlayamıyorum ama birden bu modelin adı işte bu doğrultuda döküldü içimden ve bu takımda ismini buldu.

Hadi inceleyelim neler yaptık.

Tabaktaki mavi tonlarını bastırmamak için pikodaki ip rengini lacivert tuttuk, böylece güçlü bir baz oluşturdu. Kumaş olarak da her devrin kumaşı, artık klasiğimiz olan Gloria‘ mızı kullandık. Bu kumaşın çamaşır makinesinde yıkanabilmesi, ütü dostu oluşu, dökümü, tokluğu herkesin favorisi olmasını sağlıyor.

Yine Gloria kullandığımız başka bir takımda müşterimiz peçetenin ucuna deniz atı nakış istemişti. Malum yaz ayları denizsel ihtiyaçlar artıyor.

Belle Époque modeli uyguladığımız bir kumaş da İsviçre keteni ile olmuştu. Kese kağıdı tonundaki bu kumaşla bu müşterimiz de bir bahar sofrası kurmak istedi. Biz de hemen frezya desenimizi önerdik. Bu kumaş ve renk eşlemeleri de son derece zarif oldu.

Son olarak ise geçtiğimiz günlerde bir müşterimiz amerikan servis yerine runner & peçete kombinli bir takım istedi. Kumaş bu kez beyaz İsviçre keteniydi, ip de lacivert istendi. Bu modelimizin daha önce runnerını çalışmamıştık. Sizden gelen böyle taleplerle mevcut tasarımlarımızın ailesini genişletmek de ayrı bir keyif oluyor.  Bu tasarımımız gerçekten çok zamansız bir modele sahip. Asla modası geçmeyecek, eskimeyecek. Sadeliğinden dolayı da başka takımlarınızla çapraz kombin yapabilmenize olanak tanıyacak. Kısacası, alın aldırın :))

Siz de bu takıma veya farklı Decoridea tasarımlarına sahip olmak isterseniz bizimle 0542 637 4998 nolu telefondan veya decorideatr@hotmail.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It