Bu aralık ayını, sizi tam da yılbaşı ruhuna büründürecek içerikler bombardımanına tutmaya ayırdım desem yalan olmaz. Alsace Colmar gezi yazımızın ve Youtube için videolarının taslağını, çıkarmaya başladım bile ancak o tamamlanana kadar bu ruhtan uzak kalmayın, aralık ayını tüm coşkusuyla yaşayın diye içerikleri olabildiğince zenginleştirdim.

En son ekim ayında yer verdiğim Muhteşem Oteller köşesinde aylardan aralık ise elbette rotamız karlı, kışlı, yılbaşı ruhu içeren bir yer olacaktı. Kayak, kış tatili deyince dünya çapında en ünlü destinasyonlardan birine gidiyoruz, üstelik daha önce bu köşemde de hiç gitmediğimiz bir yere; Colorado, Aspen. Otelimizin tam adı ise Hotel Madeline Auberge Telluride. Aspen Avrupa ve özellikle Amerikalı yıldızların en favori kış tatil noktalarındandır. Madeline oteller zinciri de noel döneminde burayı tam bir “christmas market” a dönüştürüyor. Eğlenceli iç mekan ve dış mekan aktivitelerinin yanı sıra, noel pazarı, buz pisti gibi eğlence alanlarıyla tatilinizi tam bir festivale dönüştürüyor. Ben sözü daha fazla uzatmayayım, siz otelin hem dış mekan eğlencelerini hem de dekorasyonunu yakından izlemeye başlayın.

Avrupa’ nın noel pazarlarını hiç de aratmıyor diyebiliriz.

Otelin bulunduğu Telluride bölgesi de küçük bir yerleşim olmakla birlikte turistler için tam bir cazibe merkezi. Eh Amerikalılar da bu işi iyi biliyor, bunu kimse yadsıyamaz.

aspen hotel auberge

Söz konusu dağ ise o fonde yapılacak, peynirler çikolatalar eritilecek 🙂

Fıçı berjer fikrine bayıldım. Soğuk havada bolca sıcak şarap içilecek bir mekana daha iyi ne yakışabilirdi ki…

Umarım otel seçimimi siz de beğenmişsinizdir. Bir sonraki destinasyonda görüşmek üzere.

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It