Özlenen ev çekimlerinden biriyle haziran ayını kapatıyoruz 🙂 Sizi çıkaracağım tur Demir İnşaat‘ a ait Demir Country projesinin örnek dairesi. 9 bloklu bu projede çok yakında oturum başlıyor. Beylikdüzü’ nün sahil yüzü olan Yakuplu’ da yer almasının yanı sıra bu bölgenin ilk yaşam ve alışveriş merkezi olmasıyla dikkat çekiyor. O zaman sözü fazla uzatmadan ev turumuza başlayalım.

demir country

Örnek daire 5+1 evlerden biri olarak değerlendirilmiş. Bir deniz semtinde yer almasından dolayı da her daire sürekli balkon ile hareketlendirilmiş.  Bu dairedeki odalardan girişteki biri hizmetli odası olarak düşünülmüş. Kendi banyosuyla birlikte evden neredeyse tamamen izole olabilien bir oda.

ayna dresuar

Evin girişi uzun ve geniş sayılabilecek bir koridora  açılıyor. Koridorun uzunluğu boylu boyunca tavana yerleştirilen bronz aynalarla daha da görkemli bir hale getirilmiş. Karşılıklı asılan büyük tablolar bu görkemi pekiştiriyor. Girişin iddiası bu kadarla da kalmıyor. Koridorun bittiği alanda ev bir T şekli çizerek sağa ve sola ayrılıyor. İşte tam ortasındaki duvarda müthiş üçleme var. Koyu mavi bir duvar, kocaman daire şeklinde bir ayna ve aynanın hemen önünden inen gösterişli bir sarkıt avize. Bir evin girişinin ilk izlenimi vermedeki önemini düşünürsek benzer uygulamaları siz de hayata geçirebilirsiniz.

Ama biz muhteşem 3lüden etkilendik diye burada koridoru bitirmiyoruz hemen. Daire giriş kapısının sağında banyolu bir yatak odası solunda ise bahsettiğim hizmetli odası yer alıyor.

Misafir odasının yatak başında ahşap paneller boylu boyunca kullanılmış. Komodinlerin arkasındaki panelin tezat olarak dikey yerleştirilmesiyse daha dinamik bir hava katmış.

Burası da hizmetli odası olarak ayrılan alan. Bu amaçla kullanmayı düşünmüyorsanız kendi ihtiyacınıza göre de dönüştürebilirsiniz.

demir country yakuplu

Salonun en dikkat çekici özelliği yemek masasının arkasına uygulanan nubuk karolarla farklı bir dokunuş katılmış olması. Modern avize ve spotlarla aydınlatma elemanlarında da dengeli bir uyum yakalanmış.

Mutfaklarda birkaç yıldır uygulanan alt ve üst dolapların farklı renk oluşu kesinlikle bu 7/24 işleyen alana dinamizm kattığı bir gerçek. Burada da taş rengi ve kahve-tarçın arası bir ton bir araya getirilmiş ki çok beğendim. Alınlık kısmında da oturma alanında olduğu gibi koyu renk cam seçilmiş. Bu malzemenin avantajı mekanın derinliğini arttırıyor olması. E tüm bu renkler koyu palette gidince tezgah ve zeminde de açık renge yer verilmiş.

Salon ve mutfak bölümünden sonra evin sol tarafına geçelim. 2 kanatta da yer alan çifter dolap çamaşır, kurutma makinesi, elektrik alanının yanı sıra depolama alanı olarak da avantaj sağlamış.

yatak odası dekorasyonu

Yatak odalarında yatağın  paravanla odanın ortasına konumlandırılmasını çok seviyorum. Klasik yerleşimi kırmak kesinlikle hoş. Hatta paravanın füme cam olması da geçirgenlik sağlamış ve alanı boğmamış. Ancak giysi dolaplarının tamamen cam olması fikrine siz ne dersiniz bilmem 🙂 Benim açımdan fazla kullanışlı bir seçenek değil. Odanın L şeklinde oluşu da ebeveyn banyosu ve makyaj alanını ayırmış. L kullanımlar çoğu zaman rahat değerlendirme fırsatı sağlar.

çocuk odası

Ve çocuk odalarıyla da örnek daire turumuzu tamamlamış oluyoruz. Projeyle ilgili sorularınız olursa aşağı yorum olarak bırakabilirsiniz.

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It