Mümkün mü “Bağırmayan Anne Baba Olmak”? Gerçekten hiç bağırmadığını iddia edebilecek bir ebeveyn var mıdır? Soru işareti. Çocuk büyütürken her an ayrı bir keyif ama her anı ayrı da bir sınav. Bir süredir kişisel gelişim kitaplarını okumayı bir yana bırakmıştım. Hepsi birbirine benzer mesajlar içeren sayfalar dolusu tavsiye, sayfalar dolusu yönerge. Bu yaşıma kadar alacağımı aldığımı düşünüyordum.

bağırmayan anne baba olmak

Hayat, mezuniyeti devamlı uzayan bir okul 🙂 her seferinde de yeni şeyler öğretiyor. Söz konusu ebeveyn olmaksa eğer hayatı bu kez başka bir kameranın açısıyla baştan yaşıyorsun. Kitabın ismini görünce cezbetti açıkçası. İnsanız, elbette hepimizin dayanamadığı, tahammül seviyesinin düştüğü durumlar olabiliyor. Yazar Hal Edward Runkel’ in parmak bastığı şey tam da bu! O benzer durumlarda sakin kalabilme formülleriyle hem çocuğu şaşırtma hem de akışı mümkün olduğunca sakin geçirebilme.

Buradaki tabii ki o formülleri listelemeyeceğim 🙂 Kitabı beğenip beğenmediğimi sorarsanız; aldığım önemli bilgiler var tabii ki. Ancak bazı şeyler daha önce de çocuk gelişimiyle ilgili kitaplar okuduğumdan tekrar niteliğinde oldu ve bu az önce de bahsettiğim gibi beni motivasyon olarak o kitaptan düşüren bir nokta. Bu tarz kitapların en iyi yanı rehber niteliğinde olduğundan ilk okuduğunda bol bol altını çizerek okursanız geri dönüp tekrar faydalanmak istediğinizde sadece işaretlediğiniz kısımları okumanız bile yol gösterici oluyor. Amerika yeniden keşfedilmemiş ama faydasını da görebileceğiniz bir kitap olmuş. Bu konuya ilginiz varsa okumak iyi gelebilir.

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It