hoşgeldin boyacı tiyatro

Yaz temsillerini saymazsak sezon kapanışını “Hoşgeldin Boyacı” oyunu ile yaptım. Temsil Beylikdüzü Atatürk Kültür Sanat Merkezi’ ndeydi. Bu arada bu sahneye ilk gelişimdi ve inanılmaz beğendim. İsmiyle müsemma kocaman bir sanat merkezi kurulmuş. İçinde bir kitabevi olması ayrıca hoşuma gitti. Orada temsil öncesi gezerken görmedim ama sonradan öğrendiğime göre kitabevi bir yana asıl bir kütüphanesi varmış. Adından da ötürü müdür bilemem ama eski AKM zamanlarını hatırlattı bana bu kocaman kompleks. Oyunu izlediğimiz salon da gayet güzel ve ferahtı.

Oyuna gelirsek; Berna Laçin, Erdal Özyağcılar ve Gözde Çetiner’ in rol aldığı oyunu Donald Churchill kaleme almış. 1,5 ve 1,5 saatlik neredeyse 3 saatlik bu oyunda 3 oyuncu da müthiş performans sergiledi.  Gerçekten iyi bir kadro gerektiren senaryonun akışı epey dinamikti özellikle Berna Laçin ve Erdal Özyağcılar hakimiyetinde ilerleyen oyunda dikkatiniz hiç dağılmadan kapılıp izliyorsunuz. Konusuna gelince; gönlünde oyunculuk yatan Walter bu kariyerde fazla etkinlik gösteremeyince geçinebilmek için boyacılık yapmaktadır. Bir gün yine boya işleri için gittiği bir evde duydukları hayatının kısa süreli akışını oldukça değiştirir.

Değerli oyuncuları sahnede izlemenin keyfi her zaman bir başkadır.  Hoş zaman geçirten bu oyuna turne döneminde bilet bulursanız İstanbul dışındaki okuyucularımın da mutlaka izlemesini tavsiye ederim.

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It