Bahar aylarının olmazsa olmaz konularından biri malum bahar temizliği. Elden geçecek, tadilata girecek alanlar varsa işin derinliğine karar veriliyor, planlamalar yapılıyor – ki her zaman planlanandan daha fazlası bu kapsama giriyor. Tadilatlık herhangi bir iş yoksa da ev dip köşe bahar temizliği ile kışın rehavetinden arındırılıyor. Bahar temzliğinin en önemli ve herkesi her seferinde düşündüren etaplarından biri de halı temizliği. Halıları nasıl temizlemeli, acaba yıkama firmasına mı göndermeli ikilemi arasında kalınan aşamadır aslında.

halı yıkama

Yıl içinde yaşanan alanlarda oluşan kışın artığı diyebileceğimiz kaçınılmaz is ve toz halının diplerine kadar işler. Buna ilaveten oluşan lekelerde anlık çözümlerle halının bakımı yapılsa da  yaz sonu ve kıştan gözle görülen veya görülmeyen bir hasarla çıkar halılarımız. Dolayısıyla yaz sonu veya kış süresince evde halı temizlense bile – ki bu temizlik de sadece beyaz sabun ve beyaz bezle yapılmalı – yılda bir kez halılar cinsine göre profesyonel yıkamaya gönderilmeli, ağartıcı kullanılmadan iplik cinsine göre yıkanmalıdır (profesyonelden kasıt oto yıkamacı gibi işi halıdan çok uzak yerler değil sadece bu işi yapan firmalardır). Marka olarak kişiye özel çalışan ve en kaliteli malzemelerle üretim yapan Elly Concept‘ in halı yıkamacılığını bir üst segmente taşıyan bir hizmeti var: halı check up hizmeti. Ben detayını öğrendiğimde bir halının başına gelebilecek en güzel şey olarak tanımladım.

profesyonel halı yıkama

Elly Concept müşterilerine özel bu standartlar üstü halı check up hizmetinin detayı nedir? Müşteri hizmetleriyle iletişime geçtiğiniz Elly Concept halınızı Türkiye’ nin her yerinden anlaşmalı kargolarla evinizden aldırıyor, güvenli bir şekilde uzmanına ulaşmasını sağlıyor ve bakım sonrası tekrar siz hiç yorulmadan evinize ulaştırıyor. Halı check up detayları ise şöyle: Profesyonel ekip halınız onlara ulaştığında incelemeye alıyor, iplik cinsini, oluşan lekeleri ve yapılacak işlemleri belirliyor. Lekenin durumuna göre doğal ürünlerle halının temizliği yapılıyor. Daha güzel kısmı bu kadarla kalmıyor ve varsa sökük, yırtık tadilatı yapılıyor. Son olarak da traşlamaya girerek ilk günkü yeniliğine kavuşması sağlanıyor. Bu kadar işlem sonrasında da yine adresinize teslim ediliyor. Bu kadar detaylı bir işlem için de hiç de astronomik olmayan bir işçilik ücreti ödüyorsunuz. Böylelikle Elly Concept garantisiyle yapılan bu işlem sayesinde halınızı çok daha uzun yıllar kullanabiliyorsunuz.

Bu kadar profesyonel bir ekiple bu kadar detaylı bir işleme alınıyor olması açıkçası beni inanılmaz cezbetti. “Yüzü gözü açıldı” diye tabir ettiğimiz biz Türk kadınının en hassas temizlik ölçütüne birebir uymuyor mu sizce de? 🙂 Özellikle hepimizin bahar temizliğine giriştiği şu günler için biçilmiş kaftan bir hizmet. Siz de bu işlemi yaptırmak veya detaylı bilgi almak isterseniz  markayla iletişime geçebilirsiniz.

halı check up elly concept

bahar temizliği

 

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It