Travel & Leisure dergisi 2018 yılı ödüllerinde “Asya’ daki Top Şehir” ve “Dünyadaki Top 15 Şehir” arasında üçüncü olan Hindistan’ ın Udaipur şehri bizi ağırlıyor bu ay “Muhteşem Oteller” köşesi için. Otelimiz ise Oberoi otel zincirine dahil olan Hotel Oberoi Udaivilas. Fotoğraflarını görür görmez beni kalbimden vurduğunu söylemeliyim. Yüksek kubbeleri uzun koridorlarıyla Tac Mahal‘ i andıran yapısı size Hindistan’ da olduğunuzu her adımınızda hatırlatıyor. Hadi oteli gezmeye başlayalım.

hotel oberoi udaivilas hindistan

Geniş avluları ve bahçeleriyle Hindistan’ ın belli bölgelerdeki mimarisini ve doğasını çok iyi harmanlamışlar.

Balayı ve yıldönümü gibi konaklamalarda çiftlere otel içinde unutulmaz mekanlar sağlıyor.

Otelin en sevdiğim alanlarından biri de havuzbaşı. Hint kültürünü burada da yansıtan dekorasyonu, etnik ve şık şemsiyeleriyle otelin en gözde Instagram köşesi olabilir.

Açık alan ve lobi gibi genel kullanıma mahsus alanların tersine odalarının daha mütevazi dizayn edildiğini söyleyebilirim. Genelinde görülen ihtişama odalarda fazla rastlayamıyoruz ancak manzara ve konfor yine de tatmin edici.

Kemerli geçişler kubbeli tavanların stiliyle birebir uyum sağlıyor.

Oberoi Udaivilas Hindistan’ ı ziyaret ederseniz sizi Alaaddin’ in sihirli halısına bindirip gezdirecek kadar masalsı anlar vaad ediyor. Daha detaylı bilgi için web sitesini inceleyebilir ya da tur acentenizle görüşebilirsiniz.

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It