Ağustosu da neredeyse tamamladığımıza göre bu yazı da bitirdik sayabiliriz. Eylül sıcağı, okul hazırlığı, pastırma yazı diye kendimizi yaza veda edememeye programlamış gibiyizdir her daim. Ağustosun ortası itibariyle bile ağaçlardaki yapraklar kuruyup dökülüp sonbahar hazırlığı yapıyor olsa da, yazı bitirmemek için bir neden de bu kez benden olsun 🙂 Bir müşterimiz için tekne koleksiyonu çalıştık ilk kez ve büyük kalp atışlarıyla. Zaten uzun zamandan beri denize, marin temasına dair bir şeyler yapmak istiyordum ve işte ortaya çıkanlar tüm detaylarıyla bu yazıda.

tekne tekstili

ıstakoz desenleri

Amerikan servis ve yastık çalışılacağı için hem sofrayı hem konforlu oturma alanını bir arada düşündüm. Masaya “denizden çıksa çılgınca yenecek” bir figür olsun istedim ve ıstakozda karar kıldım. Yastık içinse zarifler zarifi bir deniz kabuğu kullanmak istedim. Renk elbette mercan tonları olacaktı. Sonrasında desenlerin belirlenme ve çizim süreci oluştu elbette. Daha gerçekçi durması açısından renk geçişli olması gerekiyordu ve o şekilde dizaynı hazırladık. Dikkatlice bakarsanız yastıkta 3, ıstakozda 2 ton mercan görürsünüz. Tabii ki siz dilerseniz her türlü renk kombinasyonları da uygulanabilir, örneğin maviler, turkuazlar…

tekne sofraları

tekne sofraları

Teknede kullanılacağı için kirlenmeye ve bolca yıkanmaya dayanıklı duck keten kumaşı yastıkta, İsviçre ketenini de servislerde kullandık. Ketenin zarafeti, hem spor hem şık kombinlere uyum sağlayabilme özelliği çok ender kumaşta mevcut. Kumaş rengi ikisinde de krem.

deniz konsepti

deniz kabuğu yastık

Mutlu ve keyif dolu günlerde kullanılmasını dilerim. Bakmayın adının tekne koleksiyonu olduğuna, tekne tekstili diye lanse ettiğime! Siz de ister ev içi veya bahçe ister tekneniz için bu ve buna benzer ürünlere sahip olmak isterseniz tüm detaylarını birlikte şekillendirebiliriz. Siz isteyin, anlatın, gerisi ben ve ekibimde 😉 bilgi ve iletişim için decorideatr@gmail.com adresinden veya 0542 637 4998 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

20180806_140101

20180806_135809

 

Yazar

2 Yorum Var

  1. Tekne işleriyle uğraşan biri olarak mavi beyaz uyumuna bayıldım..Konsept bakınca güzel duruyor.O sofrada olup güzel yemeklerde tatmakta önemli tabi..emeğinize sağlık diyorum..

    • decoridea Reply

      çok çok teşekkür ederim, tekne hayatını yaşayan birinden bu geri bildirimi almak ayrıca güzel 🙂

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It