Haftasonu çok eğlenceli bir müzikal izledik. Bir an önce yazmak istedim ki ilk fırsatta siz de biletlerinizi ayırtın diye. Tony başta olmak üzere pek çok önemli ödül almış bu Broadway müzikali Şehir Tiyatroları sahneye koymuş. Repertuarlarını genelde beğenirim zaten. Bu da çok başarılı bir seçim olmuş. 2.5 saatlik bu müzikalin 2 kişilik oluşu oyuncuları Özge Özder ve Ali Mert Yavuzcan’ a bir hayli görev yüklemiş. Zaman zaman sahneler arası kopukluk yaşanıyor hissi yaratarak temponun düştüğü izlenimi verse de 2.5 saatlik bu müzikal alkışı hak ediyor. Coşkun oyunculukların sergilendiği bir hayli dinamik bir senaryo.  Bak-Biizim-sarkimizi-caliyorlar-Guncel-AfisÜnlü Besteci Vernon ile çılgın söz yazarı Sonia’ nın bir işbirliği neticesinde doğan aşklarını ve bunun işlerine yansımaları anlatılıyor.  Bu fırtınalı serüvenin bir ilginç yanı ise oyunun bestecisi ve söz yazarının gerçek hayatta yaşadıkları ilişkiden esinlenilerek kaleme alınmış olması.
DMcoWxIWsAE1NFL

Bu kadar hareketli bir oyuna yakışacak kadar çok sahnesi ve mekanı var. Dolayısıyla devamlı değişen dekorlar kostümler de ilgiyi ve keyfi yüksek tutuyor. Fazlaca görsel sürprizleri olan bir oyun, tam da bir Broadway müzikali tadında. Sahnede sizi hayattan koparan ve hoş saatler geçirten bir oyun istiyorsanız “Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar” nefis bir seçim olacaktır. Bir dipnot vereyim, biz Kağıthane Sadabad Sahnesi’ nde izledik. Hem daha kolay bilet bulunuyor hem de güzel bir salon. Bu hoş oyunu programlarınıza ilave etmeyi unutmayın 😉

Bak-Bizim-sarkimizi-caliyorlar-2

Bak-Bizim-sarkimizi-caliyorlar-4

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It