Hazır haftasonundan yeni çıkmış, önümüzdeki yılbaşı kutlamalı haftasonunun hayallerini kuruyorken güzel bir film önerisinde bulunayım. Gerçi ben de çok sonda fırsat yaratıp gidebildim ama hala az da olsa belli salonlarda gösterimde. Agatha Christie’ nin klasikleşmiş romanından defalarca uyarlanan “Doğu Ekspresinde Cinayet” fragmanını gördüğüm an güçlü oyuncu kadrosuyla beni çekti.

murder

Doğu Ekspresi’ nde çıkılan bir seyahat sırasında işlenen cinayette, vagondaki herkes şüpheli konumundadır. Ve şans eseri trende bulunan ünlü dedektif Poirot’ un bu sırrı çözmesi gerekmektedir. Çünkü katilin tekrar atağa geçmesine mani olmak durumundadır. Güçlü kurgu tanıdığımız müthiş oyunculuklarla birleşince son derece  akıcı ve soluk soluğa bir film çıkarmış ortaya.

murder-on-the-orient-express-ss3

Poirot rolündeki Kenneth Branagh’ ın karakteri çok iyi yansıttığını söyleyebilirim. Judi Dench’ in belli bir yaşta stabil kaldığını düşünüyorum, kendisini tanıdığım Titanic filminden beri hiç değişmedi bana kalırsa. Tam tersini ele alırsak Johnny Depp ve Michelle Pfeiffer’ ın epey yaşlandıklarına tanık olduğumuz bir film. Tabii kişisel olarak dikkatimi çeken bu detayların haricinde mutlaka görülmesi gereken bir film.

murder-orient-secondary (600 x 399)

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It