Önceki hafta Marshall Boya’ nın yeni ürün lansmanı için Ortaköy’ deki Hüsrev Kethüda Hamamı’ ndaydım. Marshall’ ın yeni ürünü “Sil-Pak Kolay Temizlenir” adı altında bir davet geldiğinde kolay temizlenirden kastın standart duvar tozu, isi, kiri olarak düşünmüştüm. Açıkçası çay, kahve, ruj, pastel boya gibi ütopik lekeler hiç aklıma gelmemişti. Yanlış okumadınız 🙂

20160413_101431

Bilirsiniz duvarlarda oluşan en ufak lekeyi bile çıkarmak büyük derttir. Bir kez bulaştı mı, lekeli kısım yok olsun ister, uğraşsak da siler ama çıkaramayız, sonuç olarak da o leke hiç yokmuş gibi davranır, badana boyaya kadar bekleriz. Ee 2016 yılına geldiysek böyle bir teknolojiyi illa birileri yapacaktı ve bu konuya Marshall el attı.

20160413_103647

5 çocuklu bir evde işlerin nasıl çığrından çıkabildiğine en güzel örnek olması açısından lansmanın moderatörlüğünü restaurant işletmecisi Ayşe Kucuroğlu yaptı. Firma yetkilileriyle beraber ideal boyanın nasıl olması gerektiğine dair bilgiler verildikten sonra Sil-Pak’ ın piyasadaki tüm ürünlerden farklarına değinildi. Boya üzerini kaplayan film tabakası sayesinde su bazlı lekeler duvara nüfuz edemiyor. Su itme teknolojisi ise boncuklanma yaratarak kolayca silinmeye olanak sağlıyor.

20160413_110433

“Aman görmeden inanmam ben” diyenleri de düşünmüş Marshall, ki ben de derdim. Kocaman bir pano hazırlamışlar Sil-Pak boya ile boyanmış. Aldım elime boyadım ve işte sonuçları burada ve burada 🙂 Uzun lafın kısası lekelenmeye ve deformasyona açık her alan için kesinlikle tavsiye edebileceğim bir boya olmuş. Sizin de gördüğünüz üzere deterjan bile olmayan sadece ıslak bir bezle lekeler kolaylıkla çıkabiliyor. Taşınmaların,  badana boyanın epey yoğunlaştığı bu mevsimde inanıyorum ki pek çok ailenin tercih değiştirmesine sebep olacak Sil-Pak.

IMG-20160413-WA0001

Etkinliğe Dekoblogosfer ekibinden sevgili Whitecountry House Ayşenur ve Dekoblog Gülşah ile beraber katıldık.

20160413_113248

Hüsrev Kethüda Hamamı’ ndan enfes bir kareyle kapanışı yapıyorum 😉

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It