Geçtiğimiz hafta yine çok keyifli bir organizasyonun konuğuydum. Gürallar Grubu’ nun 18 yıllık markası ArtCraft isim ve kabuk değiştirerek yepyeni bir yapıya kavuştu. Kimliğini ve özünü ateşten alan LAV serisine dönüştü bu başarılı cam koleksiyonu. Zaten fark etmemiş olmanız imkansız; gazete, dergilerde, duraklarda, billboardlarda her yerde LAV afişlerini görüyoruz. Reklam filmine ise daha lansmana gitmeden bayılmıştım. (izlemek için buraya tık. Hangimiz kurtulmak istemiyoruz ki eskilerden) 

Biz de bloggerlar olarak yenilenen ve ürün gamı genişleyen koleksiyonu yakından incelemek için The Marmara Taksim Hotel’ de bulunan Raika Restaurant’ a davet edildik. 

Gecede bize fikirleri ve sunumlarıyla eşlik edecek olan Evim Şahane programının ünlü mimarı Selim Yuhay için masalar da hazırlanmıştı.

Bebek ve çocuk serisi için de çok cici ürünler hazırlanmıştı, şimdiden birkaç tanesini alınacaklar listeme ekledim bile.

Bu da Raika’ da yiyeceğimiz enfes yemekler için bize hazırlanan soframızdı.
İlk önce LAV ailesinden Merve hanım bize yenilenen marka hakkında bilgiler verdi. Şu an LAV’ ın 3500 çeşit ürünü mevcut ve Türkiye’ de 17000 satış noktasında piyasaya sürülmüş durumda. Ayrıca web sitesinden online olarak alışveriş yapabilir, daha fazla ürüne bir kerede ulaşma imkanına sahip olabilirsiniz.

Merve Hanım: Renkli bardaklarınızın renklerini daha uzun süre korumaları için bulaşık makinesine dizildiklerinde birbirlerine değmemeleri gerekiyormuş. Aksi takdirde deterjan granülleri arada kalıp boyanın çatlamasına sebep oluyormuş hanımlar, aklımızda olsun.
Selim Bey: Diyet yapmak isteyenler mutfağını derhal maviye boyasın! Selim Bey’ den güzel bir bilgi daha. Nasıl sarı, turuncu, kırmızı iştah açan renklerse mavi de bir o kadar iştah kapayan bir renkmiş. Sebebi ise doğadaki tüm zehirli bitkilerin mavi renk olması ve bizim genetik kodumuzun bir şekilde bunu reddediyor oluşuymuş!

Selim Bey yine bir deneyler peşinde 😉 ama sonuç harika!
Bu tüyoyu vermeden geçmeyeyim. Su dolu bir kaba istediğiniz renklerde ojeyi biraz biraz boşaltıyorsunuz. Sonra bir kürdan yardımıyla ebru yapar gibi renkleri karıştırarak bir desen oluşturup bu desene çay bardağınızın altını hafifçe batırıyorsunuz. İsterseniz daha kalıcı olması için kuruduktan sonra cila da sürebilirsiniz. Harika ve rengarenk bir uygulama değil mi?

Bir dantel sever olarak bu serinin tüm ürünlerine bayıldığımı söylememe bilmem gerek var mı? 🙂 Siz de ilk fırsatta LAV ürünleriyle tanışın ve evinizde onlara yer açın.

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It