Her zaman şıklık ve asaleti yan yana taşır damask desenler. Onu minicik bir yerde dahi görseniz hemen algınıza hoş bir ortama girdiğinizin sinyalleri gönderilir.

Halıda fazla modern çizgilere bir türlü alışamadım. Ortama soğuk bir görünüm kattığını düşünüyorum. Halbuki damask desenli halılar ambiyansa görsel zenginlik katar.

Peki damask desenli halıları nelerle nasıl kombinlemeli? Bu sorunun çok net bir cevabı yok aslında. Üst ve alt fotoğraflardaki gibi genel çizgisi sade mekanlarda ortamı biraz daha hareketlendirmek için kullanılabileceği gibi bol desenli yastıkların serpiştirildiği koltukları tamamlamak için de kullanılabilir. 

Naçizane tavsiyem eğer çok iri ve koyu renk desenli duvar kağıtlarınız veya koltuk döşemeniz varsa ve halıda da kesinlikle damask kullanılacaksa burada tercihi biraz daha az veya zarif motiflerden yana kullanmak gerekir ki fazla görüntü kalabalığı yapıp göz yormasın.

Damask desen halılar aynı zamanda bir klasik olan çizgili duvar kağıdı veya koltuklarla da kombinlenebilir ki çok şık bir uyum yakalamış olursunuz. Tek ton çalışılmış ikat desenler de buna dahil.

Artık akımların ne kadar birbiri içine geçmiş olduğunun bir göstergesi üstteki örnek. Damask aslında ne kadar klasikken buradaki desenden ve siyah-beyaz gibi daha spor bir şıklık vaat eden renklerle kullanıldığından modern bir evde de son derece trendy bir görünüm sergilemiş.

Sizin favoriniz hangisi?
Yazar

1 Yorum Var

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It