Dün gardırop temizliği demişken değinmek istediğim başka bir hoşluk var bugün. Bahar güzel yüzünü bize dönmüşken evleri de bu şenliğe katmanın tam sırası. Epeydir de “Ben Bunu Yaparım” adına paylaşım yapmamıştım. Bu iki güzel amaç birleşince işte bugünün “DIY” projesi meydana çıktı.

Mobilyalarımızı her gün değiştirmiyoruz ama zaman zaman onları bambaşka stillere sokabilir, mekanlara yeni bir soluk katabiliriz. Bu ara bunlardan en eğlencelisi dolap iç duvarlarını veya kapaklarını duvar kağıdı ile kaplamak.

Üstelik usta arama derdiyle uğraşmanıza gerek yok. Yeni nesil kağıtlar oldukça pratik ve kolay uygulanabiliyor. Sizin tek yapmanız gereken uygulanacak alanı (dolap içiyse rafları sökmek), gerekli yerlerin ölçüsünü almak ve kağıdı hazır etmek. 

(sadece dolaplar değil hareket katmak istediğiniz kapılarınızı da şekli elverdiği ölçüde desenli duvar kağıtlarıyla kaplayabilirsiniz.) 

Bazı kağıtlar kendinden yapışkanlı olabiliyor. Değilse de Koçtaş, Bauhaus gibi yapı marketlerden kağıt sabitlemeye uygun yapıştırıcılardan bulabilirsiniz.

Burada önemli olan yapıştırdığınız kağıdın yüzeyde herhangi bir kabarıklık, potluk yapmaması ve aşağıya kadar aynı hizada inmesi.

Ev girişlerindeki ayakkabı dolaplarına da aynı sevimli uygulamayı yapabilirsiniz.

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It