Sizi bu ay bir başka sıradışı otele götürüyorum. İngiltere’ de Güney Gloucestershire’ da bulunan Thornbury Castle’ a. Adında otel yok çünkü burası gerçek bir şato. 500 yıl kadar önce Vatikan Kilisesi’ ne bile karşı duran aşıklar 8. Henry ve Anne Boleyn’ in yatak odasında konaklamayı, 500 yıllık bağların ürün verdiği şaraplardan tatmayı, yüzyıllar arasında bir yolculuk yapmayı kim istemez ki.

Şatonun tamamında 16. yüzyıl başında inşa edilmiş olmasından dolayı Tudor dönemi izleri hakim. Tudor tarzı için ayrı bir yazı yakında blogta olacak.

Tipik bir şato olarak kraliyet armaları her yerde dikkat çekiyor.

Binanın gölgesindeki bahçelerde gezinerek birkaç yıl sonra dünyaya gelecek İngiltere’ nin en önemli kraliçelerinden 1. Elizabeth öncesi tarihi okuyabilirsiniz.

Üstelik meraklıları için ( ki biri de ben oluyorum 🙂 ) az önce booking.com ‘ da bir fiyat araştırması yaptım ve öyle fahiş bir ücret çıkarmadığını gördüm. Yukarıdaki linke tıklayıp inceleyebilirsiniz. Yaz sezonunda güneyde herhangi bir 5 yıldızlı otele ödeyeceğiniz kişi başı fiyat civarlarında hatta daha düşük fiyat ve verilen teklif oda fiyatı. Deniz, kum, güneş her daim var ama bir şato tecrübesi bambaşka olabilir.

Odaların dekorasyonunda bazı duvarlarda orijinalinden korunmuş olan taş görünümü de çok beğendim. Size nerede olduğunuzu kesinlikle unutturmuyor.

Sadece bu odanın heybetli yatağı ve tarihi kapısı için bile gidilebilir.

Ee şimdi orada olmak isteyenler?
Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It