Yeni yılın ilk postu yayında! Herkese tekrardan mutlu seneler diliyorum. Umarım herkesin dileklerinin gerçekleştiği ballı kaymaklı, şahaneeee bir yıl olur.

Evteks Fuarı postumda 2014′ ün trend notlarını yazdığımda hayvan desen baskının bu yıl çooook revaçta olacağından bahsetmiştim. (yazının detayları için buraya bir tık)

Evinizde veya salonunuzda hakim olan renge göre zebra veya leopar desenli postlar tercih edilebilir.

Kürk, post diye giriş yaparken hemen belirtelim ki suni olanlar söz konusu elbette. O derilerin kürklerin nasıl elde edildiğini artık hepimiz bildiğimiz için, onları bu zulüme karşı korumalıyız. Gerçi kuzey ülkeierinde, yaşam şartlarının güç olduğu coğrafyalarda hayatta kalabilmek adına öncelikler değişiyor ne yazık ki. Buralarda hayvan postları günlük hayatta ve dekorasyonda sıkça karşımıza çıkıyor.
Bu kürkleri ille de yerde kullanmamız gerekmiyor. Daha hacimli olanları koltuk döşemesi yerine, daha ince ve hafif olanları ise koltuk şalı niyetine kullanabilirsiniz.

Hayvan desen baskılı halılar da bir çözüm olabilir ihtiyacınıza. Gerçek kürk de kullanmam, sunisini de sevmiyorum diyorsanız yünlü veya akrilik bir halıyı “animal print” dediğimiz bu yılın trendi baskılarda tercih edebilirsiniz. Bu arada bir dipnot halı firmaları bana kızmasın ama düşük maliyetli olmasından dolayı tercih ediliyor ancak akriliği sentetik malzeme olduğu için ben çok desteklemiyorum. Mümkün olduğunca doğal malzeme seçmeye çalışın makine halısında bile.

Şu resim işte her kadının isteyeceği bir makyaj odası. İyi aydınlatılmış ferah bir odada, görkemli bir makyaj aynası, şık bir tuvalet masası, üzerinde mis gibi kokular saçan minik bir çiçek vazosu, hemen ayağının altında da yumuşacık ve kabarık tüylü bir halı/post.  

Özellikle dağ evlerine çok yakışacak olan büyük ahşap masalara örtü niyetine atabilirsiniz. Bir seçenek de bu kürklerden pufları kaplamak olabilir.

Yumuşacık tüylü bu postların en çok yakıştığı yerlerden biri kuşkusuz şömine önü! Böyle bir manzarayı hepimiz en az 1 kez hayal etmişizdir hadi itiraf edin 🙂 özellikle İstanbul’ da hasret kaldığımız karlı günlerde…

Son yıllarda trend olan benim de çok sevdiğim bir trend olan yemek masasının bir tarafına sandalye yerine konan banklar. Bu tarz bir bankınız varsa hayvan postu son derece şık duracaktır.

Hiç olmadı animal print bir battaniyeyle de işi çözebilirsiniz 😉
Peki sizin favoriniz hangisi?
Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It