Okuduğu kitaplarla ilgili seçimlerine, yorumlarına güvendiğim bir arkadaşımın Instagram hikayelerinde görüp kaydetmiştim Defne Suman‘ ın “Kahvaltı Sofrası“nı alınıp okunmak üzere. Satın alırken de arka kapaktaki özeti okuyup tamam alıyorum demiştim. Bununla birlikte konunun buralara bağlanacağını hiç tahmin etmiyordum 🙂

Şimdi burada bahsettiğim detayı verirsem sizin açınızdan sürprizi bozmuş olurum o yüzden onu es geçiyorum. Kahramanımız Şirin Saka 100 yaşına basacaktır malum kahvaltı sofrasının ertesi günü. Fakat bir gün öncesinde torunu Fikret sabahın erken saatlerinde evden ayrılır habersizce. Evdeki herkes kendi hayat sarmalının bir yerlere bağlanması için çaba gösterirken Fikret’ in ayrılışı hepsine tahmin etmedikleri gerçekleri getirecektir. Fikret dönecek mi, intihar mı etti, evi terk etmesine sebep olan aile sırrı neydi; bunu öğrenmek için neredeyse kitabın en sonuna kadar kıvranıyorsunuz. Defne Suman’ ın kalemi karakterleri öyle ince detaylarıyla ele almış ve bize aktarıyor ki aklınızın dip köşesi nerede bu Fikret diye sorarken kitabı bilinçli okuyan o kısım ise diğer karakterlerin ilişkilerini inceliyor.

Benim için epey sürükleyici bir romandı. Eğer aile sırları, esrar perdeleri, Büyükada gibi konu başlıkları sizin için de cazbediciyse bu romanı okuma listenize kesinlikle eklemelisiniz diyorum. Siz okuduysanız beğendiniz mi? Fikirlerinizi aşağı yorum olarak bırakabilirsiniz.

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It