“Moon” bizim zarif tasarımımız. Bu yatak örtümüz “Moon” ismini aslında bu takımın kumaşıyla aldı. Üzerindeki yarım ay benzeri desenler bana bu güzelliği çağrıştırdığı için ismini böyle koyduk. Ama bu modeli daha önce de çalışmıştık. Buradaki linke tıklarsanız göreceksiniz. Kızımın yeniden tasarlanan odası bittiğinde elbette yeni yatağı için de bir yatak örtüsü takımı tasarlayacaktım. Orada temamız balerin olduğu için o öne çıkmıştı. Dilerseniz yukarıda verdiğim linkten detaylı inceleyebilirsiniz.

Gelelim bu “Moon”a.  Yine Erman Proje‘ nin mağazasındaki bir yatak odası takımı için tasarladık. Daha önce yine aynı mağaza için ürettiğimiz modellerden farklı olması adına bu tasarımdan ilerledik. Kenarda bordür ve ortada göbek olarak yer alan bu modelde ortadaki kumaşın desenli oluşu yanlardaki düz kumaşla birbirini öne çıkartan şahane bir tezat oluşturdu. Göbekte iri ve koyu renk desenler olduğu için takımda fazla kırlente yer vermek istemedik yoksa hem boğucu olacaktı hem de ortadaki deseni kapatacaktı. Bunun yerine en arkadaki yatak başı kumaşına tezat oluşturacak ve desenli kumaştaki laciverti yakalayacak bir tonla başlangıcı yaptık.

Sonrasında özel, ışıltılı nakış ipimizi kullanarak üç sıra dikdörtgen pikolu zarif bir nevresim takımı tasarladık. Kırlentlerin önüne onun iki yastığı geldi. Ayrıca bu koyu renkler arasında beyaz pamuk satenin sırıtmaması için genel renk paletine uygun bir renkte pamuk saten tercih ettik nevresim için. Ara renk bir pamuk saten seçtiğimiz için de pamuk saten cinsimiz 86 tel oldu. (Pamuk saten türlerimizi öğrenmek isterseniz bu linke tıklayıp detaylı bilgi edinebilirsiniz)  Onun önüne de nevresimin ışıltılı ipini öne çıkarmak, biraz da bahsettiğim yastık yoğunluğunu azaltmak adına tek bir kırlentle kapanışı yaptık. Ancak son bir hamlemiz olmazsa olmazdı. Desenli kumaşın içindeki taba renginden ince kadife dokulu bir kumaş seçerek onu runner olarak ürettik. Yine burada da ufak bir hilemiz oldu 🙂 Eğer runnerı klasik usul dümdüz serseydik hem bordürün 45° birleşim açılarını hem de deseni kesecekti, tüm akışı bozacaktı. Biz de bu kez tek tarafta verev olarak yerleştirdik.

Yorumlarınızı gerçekten merak ediyorum. En beğendiğiniz veya beğenmediğiniz detaylar neler oldu aşağıya yazabilirsiniz. Bunun dışında eğer siz de bu takımdan veya benzer bir model yaptırmak isterseniz isterseniz bizimle 0542 637 4998 nolu telefondan veya decorideatr@gmail.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Buraya fiyat yazamıyoruz çünkü çok fazla modelimiz olduğu için ve seçeceğiniz kumaş türlerine fiyat da çok fark edeceğinden, isteyeceğiniz yastık adedine göre fiyat azalıp artabileceğinden tüm detayları konuşarak sizinle karar vermek için bu şekilde çalışmak çok daha doğru oluyor. Dilerseniz iletişim kanallarımızdan tüm siparişinizi verebilir, veya dilerseniz de adreste sunum hizmetimizle kumaşlarımıza dokunarak renk ve kumaş seçiminizi yapabilirsiniz.

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It