Her yaptığımız ürüne ayrı özeniyoruz ama bazen de bazı ürünlerin ışığı, enerjisi bir başka oluyor. Bazen kullandığımız malzemelerin farklılığı, cazibesi kalbinizi değişik bir yerden yakalayıveriyor. Sıradaki modelimiz “Cannes“.

Erman Mobilya için tasarladığımız 2. yatak örtüsü ve nevresim takımı modeli. Esasen bu modelin adını başta “leaf” koymuştum ama Cannes’ a bir iş seyahati için gittiğimde mağaza vitrinlerinde, balkon ferforjelerinde ve hatta şehrin rögar kapaklarında “palmiye” desenini görüp Cannes’ ın simgesi olduğunu hatırlayınca, e oraya da bir iş seyahati için gittiğimden ve bana uğurlu geldiğini düşündüğümden hemen ismini değiştirdim modelimizin. 🙂

Gelelim bu takımın alamet-i farikasına. Tasarım fikirleri uçuşmaya başladığında aklınızda bir sürü parametre giriyor işin içine. Diğer takımda şöyle yaptık bunda farklı bunu yapalım, ya da kullanmadığımızı kullanalım, ters köşe bir fikir olsun, mobilyanın kimyasıyla da uyuşsun gibi pek çok açıdan ele alıyorsunuz.

Bu takımın bir eşini hatırlayacaktır bazı takipçi dostlarımız. 2021 yılında teslim ettiğimiz bir mağaza projesi için bu takım üretilmişti. O modelde kullanılan yatak başı kumaşı saten içerikli biraz daha klasik bir kumaştı ve dolayısıyla mağazada bir adet yatak odası takımı bulunacagi için bir tane gösterişli takım hazırlamak istemiştik ve hazeran modelimizi ilk kez o zaman tasarlayıp uygun kumaşlarla kombinlemiştik. (projeyle ilgili detaylı bilgi almak isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz,, bahsettiğim modelimizi ise bu linkteki yazıda inceleyebilirsiniz)Fakat bu kez yatak başı kumaşı keten dokulu daha günlük bir kumaştı. Takımın ise çok zarif bir aurası olduğundan yine zarif şıklıktan ödün vermeyen ama biraz daha gündelik kullanıma uygun bir model tasarlamak istedim. Bu kez biraz desen ekledik ve palmiyeli bir kumaş seçtik.

Yatak başı rengimiz açık bir mavi tonlu olduğu için ve yüksek bir başlık olduğundan hemen tezata gitmemiz gerekiyordu. Hem palmiyelerin kumaşının içindeki koyu tonunu öne çıkaracak hem de buz mavisinin solgun görünmesini engelleyecek ve dengeleyecek canlı bir lacivert seçtik.

Diğer takım bol yastıklı olduğundan her müşterinin bu şekilde tercih etmeyeceğini de bildiğimizden bu takımı daha az kırlentle oluşturduk. Bazda iki büyük kırlentin ardından nevresim yastıkları geldi, sonrasında runnerdaki palmiyeleri tamamlayacak iki kırlent ekledik. Elbette yatak başındaki buz mavisini takımda bir yerlerde kullanmazsak arada kopukluk olacaktı. Hemen o renkten de bir adet kırlenti araya aldık.

Bazı müşterilere yatak örtüsü artık çok hantal gelebiliyor. Dolayısıyla otel ve yat projelerindeki gibi sadece runner ve kırlentle yetinmek isteyebiliyorlar. Bunu da sunabilmek adına bu takımda yatak örtüsünü es geçerek yine iki ayrı runner kullandık. Daha  sportif bir look yaratmak istediğimiz için ikinci runnerı asimetrik konumladık yatağın üzerinde.

Nevresim takımına gelirsek… Diğer takımda 150 tel beyaz pamuk saten kullandığımız için bu kez daha hesaplı bir seçeneğin de olduğunu müşterilere sunmak adına hem de renk alternatifi vermek için nevresimde bu kez 86 tel pamuk saten seçtik ve mobilyanın tatlı vizon tonuna uygun bir renk ile kombinledik. Burada başka bir hoşluk yarattık. Normalde standartta kullanılan nakış ipi simli değildir fakat kendinden bir yansıması, parlaklığı vardır. Hiçbir şekilde bu parlaklığı istemeyen veya farklı malzeme kullanmayı seven müşterilerimizin bayıldığı buzlu mat kategorisi olarak geçen ipimizden kullandık.

Yastıkların ikisine palmiyeli kumaştaki yaprağı aynen nakış olarak aktardık bu mat ipi kullanarak. Diğer iki uyku yastığında ve nevresimin göğüs patında üç sıra pikoya yer verdik. Ancak takımı sadece lacivert domine etmesin diye üç sıra pikonun ikincisini yatak başındaki buz mavisi ile geçtik. Mat ipin verdiği netlik, jilet gibi duruş gerçekten çok efsanevi. Görenin hayran kaldığı, dokunma hissine engel olamadığı bir enerjisi var.

Karşısına geçip seyretmeye doyamadığımız bir takım oldu, biz inanılmaz sevdik. Sizin de yorumlarınızı çok merak ediyorum farklı fikirleriniz varsa bize mail atabilir veya aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Elbette biliyorsunuz ama ilk defa bu yazıyla bizi tanıyacaklar olabilir aranızda; onlar için bir hatırlatma yapalım. Bu gördüğünüz tüm detayları sizin isteğinize, zevkinize, renginize ve mekanınıza göre değiştirebiliyoruz kişiye özel üretim yaptığımız için. Detaylı bilgi, fiyatlandırma ve sipariş için bizimle 0 542 637 49 98 nolu telefondan veya decorideatr@gmail.com mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It