O bir masal, o bir rüya, o bir efsane… Adına ne derseniz deyin, hangi gerçeküstü terimi yakıştırırsanız yakıştırın hak ediyor. “Çizgili Diva” adını verdiğimiz bu takım muazzam bir işçilik barındırıyor bünyesinde. Birazdan detaylandıracağım ama uçuşa geçeceğimiz için kemelerinizi bağlamanızı öneririm 😉 Çünkü böyle bir detay daha önce görmediğinize çok eminim.

Modele ilham olması açısından By Acar Collection kurucusu sevgili Banu çeşitli çizgili dekorasyon kareleri paylaştı. Siyah beyazın iç içe geçtiği, kaliteli pamuk satenlerin sizi sarmaladığı, yumuşacık bir takım hayal etmişti. Biz de kolları sıvadık elbette. Normalde de kat kat dokuları farklı farklı işçilikleri bir arada kullanmayı severiz ancak bu seferki bambaşka oldu.

Şöyle ki; boy boy biye ve bol bol pikoyu harmanladığımız enfes bir takım ortaya çıktı. Hadi gelin yakından inceleyelim. By Acar Collection danışmanlığında Gabba Mobilya‘ nın İstanbul Mobilya Fuarı’ ndaki standında sergilemek için dizayn ettiğimiz bu modelde lastikli çarşaf en kolay etaptı. Nevresim kılıfı ve yastıklar ise tamamen birbirine meydan okumaydı adeta. Nevresim kılıfında çepeçevre devam eden 2 farklı boy aplike biyeden sonra içerden 3  sıra farklı kalınlıklarda piko geçildi. Böylece kalından inceye giden bir hatla sizi içine çeken bir boyut hissi yaratıldı. Benzer etkiyi yaratması için 2 dekor yastıkta bu tasarımı 2 aplike biyeden sonra 2 sıra piko şeklinde devam ettirdik.

Diğer iki yastık ise tüm bu ilüzyona aykırı dikey pikolarla daha geniş aralıklı olarak motiflendirildi. Siyah beyaz denge akışının çok iyi verilmesi gereken bir takımdı bu. Beyaz fazla olsa alelade, siyah fazla olsa gereksiz bir baskınlıkta olacaktı. Sadece çizgi  monotonluğu yaratmamak için siyah peluş kırlent ve runner ile çarpıcı ama dengeyi kesinlikle bozmayan aksesuarlarla tamamladık.

Sonuç ne mi oldu? Biz bayıldık orası ayrı ama fuar boyunca en ilgi çeken ve sevilen parçalardan biri oldu. Evet, detayı ve işçiliği belki çok fazla ama sıradan olan hangi şey heyecan verici veya dikkat çekici ki? Siz de bu veya benzer takımlara sahip olmak isterseniz bizimle 0542 637 4998 numaralı telefon veya decorideatr@gmail.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It