Safari teması ve vahşi yaşam hem gerçek hayatta hem de tekstilde çokça ilgi duyduğum bir alan 🙂 Hal böyle olunca minik Sarp Tibet‘ in anneciği Pınar hanımın zürafalı bumper isteğini çok çok keyifle çalıştık. Özellikle bumper çalışmalarında İstanbul içiyse mutlaka yatağı ve odayı birebir görmeyi tercih ediyorum. Bir yandan da malum dekorasyon danışmanlığı verdiğim için yapacağım tasarımın oda içindeki dengesini sağlamak açısından da faydalı oluyor.

Bumper dediğimiz yan korumalarda kıstasımızı bebeklerin en rahat uykuyu uyuyabilecekleri standartlarda tutuyoruz. Bu sebeple bilirsiniz ki anne ekstra talepte bulunmadıkça bizim yan korumalarımızda 27 ya da en çok 30 cm’ i geçmeyiz. Kaç parça olacağı ise hem yatağın tasarımına hem de yine sizin talebinize, bebeğinizin ne kadar hırçın uyuduğuna göre de değişebilir. 

Kumaş olarak 86 tel pamuk saten kullandık. Bebek takımları için en önerdiğimiz ( bu konu hakkında detaylı bilgiye “pamuk saten çeşitlerimiz” yazımızdan ulaşabilirsiniz. Rengimizi de beyaz olarak belirledik. Gelelim zürafa desenine.. Yüksekliğimiz malum 27 cm olduğu için zürafanın da boyu uzun olduğundan basık bir desen veya kendini çok da belli etmeyen tüm gövdeli bir zürafa çalışmaktansa nakışın doygunluğunu da, zürafanın o güzel doğal beneklerini iyi yansıtabilecek sadece baş ve boynu kapsayan bir desen çok daha tatlı duracaktı. Çıkardığımız taslağı müşterimiz de çok beğenince birebir bu modelden ilerledik. Bebeğimizin ismi olan Sarp Tibet’ i ise  safari temasına çok uygun bir yazı karakteriyle kumaşa aktardık.

Bebeğin yatağının arka kısmı yine kapalı modellerden olunca ta tepelere kadar uzayan bağcıklardan ziyade uzun parçanın arkasındaki cırtlarla sabitledik. Mutlu günlerde kullanılmasını dileriz 🙂 Siz de bu veya benzer takımlar, çocuk ya da yetişkin ürünleri sipariş vermek isterseniz bizimle 0542 637  4998 nolu telefondan veya decorideatr@gmail.com dan iletişime geçebilirsiniz.

 

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It