Tüm nevresim gruplarında ve bebek yan koruma setlerimizde pamuk saten kumaş tercih ediyoruz bildiğiniz üzere. Ancak yıllar içinde pamuk satenin birkaç farklı cinsini üretim skalamıza ekledik. Çünkü her bir müşterimiz bizim için ayrı bir hikaye, ayrı bir gusto kaynağı, ayrı bir tercih noktası. Sizden gelen talepler arttıkça biz de seçeneklerimizi genişlettik.

Hadi gelin bu cinsleri masaya yatıralım. Öncelikle buradan anlatmamla kumaşa dokunmanız arasında fark var elbette. İstanbul’ daki müşterilerimizin eve servis hizmetimizi tercih ettiğinde birebir görerek seçme şansı da var. Ancak bizden ilk kez alışveriş yapacak veya şehir dışında, yurtdışında yaşayan müşterilerimiz için de en doğru seçimi yapmalarını sağlayacak bu yazım.

(150 tele aşağıda yer verilmiştir)

Şunda mutabık olalım: İp türünden bahsederken şu daha iyi şu daha kötü diye bir tercih yapmam ya da böyle düşünmenizi istemem çünkü pamuk saten başlı başına kaliteli ve dokunduğunuzda verdiği his olarak ayrıcalıklı bir kumaş. Yapacağım sınıflandırma sizin tamamen kişisel tercihleriniz, detay zevkiniz ve bütçenizle şekil alan noktalar olacak. Hiç bilmeyenler için söyleyeyim; içinde saten ibaresi geçmesi o alışkın olduğunuz sentetik, her an kayan, rahatsız hissettiren satenleri çağrıştırmasın. O kaliteyle herhangi bir ilgisi yok.

Aslında 4 çeşit tanıtacaktım ancak çok yakın zamanda ürün gamımıza eklenen en üst kaliteyle 5 çeşide çıkardık.

86 tel.    100 tel.    120 tel.    150 tel.    190  tel.  Aşağıda sırasıyla hepsini göreceksiniz. Yakın zamana kadar çok özel projelere, yatlara çalıştığımız nevresimlerde 150 tel pamuk saten kullanıyorduk. Bu kumaş özellikle yurtdışı müşterilerinin sıklıkla tercih ettiği Mısır pamuğu (Egyptian Cotton) kumaşıyla aynı denklikte bir kumaş, sadece bizimkisi Ege pamuğu.  Ancak daha da üst segment isteyenler için artık 190 tel pamuk saten de temin ediyoruz. Sizi teknik veriye boğmayacağım ama yaptığım açıklamayı daha net anlamanız açısından çok ufak bir teknik detay vereceğim.

86 tel
100 tel
120 tel
150 tel
190 tel

“Birçoğunuz tel ne demek, neyi kastediyorsun ben anlamıyorum ” diyebilir. Numaralandırılmış tel ibareleri 1cm2 kumaşta kaç sıra ip geçtiğini belirtir. Fiyatlandırma olarak 86′ dan 190′ a doğru artarak gider. 86 tel kumaş daha hafifken ip sayısı arttıkça kumaş haliyle ağırlaşır, yoğunlaşır, tokluğu artar. Parlaklığı da öyle. Burada seçiminiz biraz alışkanlık ve zevkinize de bağlı. 190 tel kumaş kimisi için olmazsa olmazken, size o yoğunluk fazla ve hantal gelebilir. Mesela, bebek nevresim ve yan korumalarında tavsiyemiz 86 teldir. Bütçe olarak 150 ve 190′ a çıkmak size uymazsa 100 veya 120 tel de çok kaliteli ve gayet tercih edilebilir bir seçenek olur. Bütçeden ziyade bir kısım müşterimiz de ne 86 telin inceliğini (ince değil aslında ama diğerine kıyasla böyle tabir edebileceğim) ne de 150, 190 telin yoğunluğunu ister, tercihi özellikle 100 veya 120′ den yana olur.

Elbette sırada renk seçimi var. 86 tel pamuk saten en her yerde bulabileceğiniz (kalitesine çok dikkat etmek lazım, üreticiden üreticiye o bile son derece farklılık gösteriyor.) bir segment olduğu için fiyat performans olarak da, renk seçeneği de oldukça geniş. Ancak diğer yüksek kalite ürünleri siparişiniz esnasında bize teyit ettirmeniz gerekir. Onlarda üretim genelde sadece beyaz bazen krem veya pudra, nadiren de gri tonlarını içerebilir.

86 tel renk seçenekleri

Tüm bunların ışığında kişisel favorimi sorarsanız 150 tel pamuk satendir çünkü tokluk, akışkanlık ve parlaklık olarak en güzel kendini yansıtan üründür derim. Hatta 150 tel pamuk satenin parlaklığını inci parlaklığıyla eş tutuyorum, yukarıdaki görselde siz de fark edeceksiniz. Yine de soracağınız sorular olursa bizimle 0542 637 4998 numaralı telefondan veya decorideatr@gmail.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It