Ekoseler, kırmızılar, çam yeşilleri yılbaşı ruhunu damarlarımızda hissettiren, içimizi kıpır kıpır yapan, sıcak çikolata yudumlar  hissiyle sarmalayan en tatlı elementler. Biz de her yıl sizlerin zevkine, talebine, yemek takımlarınızın stiline ve hatta kuracağınız sofraların detay konseptine göre farklı farklı ürünler hazırlıyoruz. Bunları ürettikten sonra size teslimattan önce araya sıkıştırdığımız mini mini çekimlerle diğer müşterilerimize fikir vermesini amaçlıyoruz. Hadi en sevilenlerden birkaçını inceleyelim.

Porland‘ ın bu Morocco serisini seviyorum çünkü pek çok şeyle kombinlenebiliyor farklı desen ve renklerinden dolayı.

Ekoseli kumaş olsun ya da kırmızı/yeşil tonları olsun fark etmez. Bu kumaşı runner olarak kullanıyorsanız hemen orta sehpadaki ikramlarınızla buluşturabilirsiniz. Sofradaki konseptiniz ne olursa olsun, peynir tabağı veya atıştırmalıklarla donattığınız bu alanda kesinlikle bir dağ evi hissiyatı bulacaksınız.

Gloria kumaşımızın bordosunun güzelliğini anlatabilmek için fotoğraflar yetersiz kalıyor, kendisini görmeniz gerek 🙂 Yine o tatlı ton bir runner ile birleşti ve çapraz uçlarda kar tanesi nakışlarıyla buluştu. Yine ister mutfak masanızda, bahçe masanızda isterseniz atıştırmalık sunumlarınızda arka plan olarak kullanabilirsiniz.

Peki bordo veya çam yeşili bir örtü başka nasıl değerlendirilir? Kalın ve pofuduk bir kar tabakasını anımsatan beyaz bir peluş kumaş ile. Bu beyazlarla yapamayacağınız şey yok. İster çam ağacınıza etek yapın ister, amerikan servis olarak kullanın, isterseniz de benim gibi masanın ortasına runner olarak kullanın. Ben runner olarak kullanırken bunu orta süsüne (centerpiece) bir arka plan oluşturması amacıyla attım. Dümdüz dursa aynı etkiyi vermez o yüzden parçayı kavislendirdim, burgu yaptım. Üzerine ufak aydınlatmalar, mumlar, kar taneleri ve ağaç süsleri serpiştirdim.

Gümüşler özellikle de davet sofralarımda benim vazgeçilmezim. Servis takımı, karaf veya tepsi fark etmez, onlardan yansıyan ışık mutluluk sebebi.

Tabaklarım ZM Decor, kısa kristal kadeh anneannemden kalan takım, mavi kadehlerim annemden, kokinaları koyduğum vazom babaannemin likör takımının karafı esasen, tabaklar üzerindeki gala çiçeği formlu çiçek tutucuları kardeşimin nişan davetinden hatıra.. Böyle anılar silsilesi sofralar yaratmaya bayılıyorum. Sanki saydığım herkes bir anda soframın etrafına toplanıyor.

“Süsler, her yer yeterince kırmızı, ben odağıma daha yumuşak renkler almak istiyorum” derseniz krem tonlarını öneririm. Yalnız bir şartla 😉 minik minik kokinalarla veya nar taneleriyle bile olsa kırmızıya yer vermeniz. Yeni yılda kırmızının enerjisine çok inanıyorum şahsen. Böyle hafif tonlarda olacak bir masayı yoğun kullanacağınız çam dallarıyla da hareketlendirebilirsiniz. Ayrıca bu kez kadeh kullanmadığım bu düzeni belki de 1 Ocak kahvaltısı/brunchı için de tercih edebilirsiniz. (dipnot: 1 ocakta bir brunch varsa bir olmazsa olmaz olarak TV’ den Viyana Flarmoni Orkestrası’ nın Yeni Yıl konseri eşlik eder)

Bir başka müşterimiz ise runner masa örtüsü bir arada olsun, pikoları runner gibi konumlandırıp yılbaşı desenlerini de dört köşede kullanalım demişti. Ne dediyse birebir uyguladık elbette. İşte tamamen size özel çalışmanın da keyfi tam bu noktada.

yılbaşı masa örtüsü

Son bir sofrayla bu yazımı tamamlıyorum. Bordo üzerine kürkü düz konumlandırdığım şekilde hazırladığım geçen yılki yılbaşı soframdan detaylar vermek istiyorum. Seletti’ nin Hybrid koleksiyonunu çok seviyorum, bu sebeple de koleksiyonuma katmıştım geçtiğimiz aylarda. bu renkli takımı hangi renge kombinleseniz mutlaka tamamlıyor. Ben sofra detaylarında yine bu kez farklı bir gümüş vazo ve yüksek çiçek aranjmanı kullarak, fındıkkıranlarla da centerpiece’ e biraz espri katmak istedim. Bu yılki programımız hiç belli değil 🙂 ama hepimizin hayatına güzelliklerin aktığı, pozitif ve neşe dolu olaylarla sarmalandığımız harika bir yıl diliyorum.

fındıkkıran yılbaşı sofrası

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It