Ah Magenta, Viva Magenta! Yine yılın o zamanı geldi çattı. Aralık ayı demek Pantone Renk Enstitüsü’ nün yeni yılın yeni rengini açıklaması demek.  Yine her zaman olduğu gibi heyecanla bekliyorduk. Aslında tahmin yürütmeyi sevmiyorum çünkü onlarca renk, binlerce alt tonu varken boşa bir çaba gibi geliyordu. Ancak geçen yılın kalpten vuran rengi Very Peri’ den sonra sönük bir renk olsun istemiyordum da içten içe. Daha da iddialısı geldi…

viva magenta pantone

Tasarımcıların doğadan ilham aldığını sıklıkla görüyoruz zira en muhteşem denge, en güzel ve ahenkli dağıtım ve yaratımlar hep doğada. Bu yıl da bu gelenek pek bozulmamış. Rengi doğadan alan Pantone, Amerika’ da yaşayan koşnil böceğinden  yola çıkmış. Dünyadaki en parlak ve en değerli boya bu böceğin dişisinden elde ediliyor.

Bu güçlü ve baskın bordo tonu içinde pembeleri ve hatta mor tonlarını da barındırır. Ben bu rengi inanılmaz sevdim. Bordoya her daim hayranımdır, çok asil ve güçlü bir renk olduğunu düşünmüşümdür. 2023′ e çok yakışacak ve eminim hem Boutique ürünlerim için hem de dekorasyon danışmanlığı projelerimde harika örneklerine yer vereceğim 🙂 Hatta aşağıda viva magentayı hayatınıza entegre edebileceğiniz köşeleri toparladım, ilk sıradakiyse geçen yıl teslim ettiğim güzellik merkezinin banyosu.

touch beauty

(bu projemi detaylı incelemek isterseniz. bu linkten ulaşabilirsiniz.)

Kocaman parçalarla trendi yakalamak yerine daha çabuk değiştirebileceğiniz ufak parçalarda trendi yakalarsanız kocaman değişiklikten daha fazla keyif alabilirsiniz.

Peki siz sevdiniz mi bu rengi? Hadi aşağıya yorumlarınızı yazın, merak ediyorum.

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It