Bazı şeyler doğru zamanını bekler ya buna çok inanıyorum.  Hiç yoksa 4-5 yıldır Evgeny Grinko hayranıyım diyebiliriz. Kendisi de, takip edenleriniz bilir, Türkiye’ de geniş bir hayran kitlesine sahip. Öyle ki yılda birkaç kez Türkiye turnesi düzenliyor. İstanbul, Ankara gibi mega kentlerle kalmayıp Bursa’ dan Samsun’ a, Gaziantep’ e kadar pek çok şehrimizi dolaşıyor.

Konser elbette enfesti. Son koltuğuna kadar dolu salona tam bir müzik ziyafeti yaşattı. Bizim açımızdan olayın boyutu başkaydı tabii 🙂 Bu kadar zamandır kendisinin takipçisi olup da insan bir konserini denk getiremez mi hal böyleyken? E olmamıştı. Meğer Derin‘ in “Valse” i çalmasını bekliyormuşuz. Bir şeyi de çok bekleyince bazen iyice sabrın sınanır ya, tam konserden bir gece önce Bartın’ daki maden kazası meydana gelince ileri tarihe ertelenmişti.

evgeny grinko

Bu arada da Derin ve ben seviyoruz diye Derin’ in piyano öğretmeni 2 ay önce Grinko’ nun ününü kazandığı parçası “Valse” i çalıştırmaya başlamıştı. Dolayısıyla kendisinin ailemizdeki yeri daha farklı bir yere konumlanmıştı.  Hal böyle olunca biz de konsere giderken yanımızda Derin’ in çalıştığı bölümün notalarını yanımızda götürdük. Olur ya imza alabileceğimiz bir fırsat doğar, kaçırmayalım diye. Gerçekten de o fırsatı yarattık. Mest olduğumuz konser çıkışında kulis çıkışını beklemeye başladık. Bu arada konser başında takdim eden sunucuya rastlayınca 13 yaş altının konsere kabul edilmediğinden dolayı çok üzülüp ağlayan, üstüne üstlük konserde küçük yaş çocukları gördüğümde yaşadığım üzüntüyü kendisine aktarınca imza için bize yardımcı olacağını belirtti.

Ancak beklerken epey süre geçince dışarı gelen orkestradaki keman virtüözlerinden birine rica ettim durumu tekrarlayıp ve kendisi de çok çok sağolsun notaları aldı, içeri gitti, Evgeny’ e imzalattı ve hemen geri getirdi 🙂 Evgeny’ nin imzalaması ayrı güzel ama kendisinin de bu tatlı ve egosuz tavrından dolayı inanılmaz mutlu olduk tabii.

Ruhumuzun müzikle coşması bir yana farklı anısıyla hafızamızda ve kalbimizde yer eden bir gece oldu.  Bu arada siz de bu keyifli deneyimi yaşamak isterseniz konser tarihlerini mutlaka takip edin, size uyan bir şehir veya tarih mutlaka çıkacaktır.

 


Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It