Kızımın odasını yenilediğimizi çoğunuz biliyorsunuz. Çalışma alanı, yatak, perdeden en ufak detaya kadar her şey değişti. ( dilerseniz detaylı fotoğrafların olduğu yazıya buradan, Youtube videosuna da buradan ulaşabilirsiniz) Elbette konsepte uygun olacak şekilde Decoridea Home Collection olarak da bazı hazırlıklarımız oldu 😉

Derin bale temalı bir oda istediği için balenin zarafetini ve sadeliğini vurgulayan, sessiz ihtişamını hissettiren bir oda tasarladım onun hayalinden yola çıkarak. Her yerin bağıra bağıra balerin olmasındansa yumuşak ve romantik kumaşların zarif nakışlarla buluştuğu bir kompozisyonda karar kıldım. Bizim perdeden amerikan servise her alanda keyifle kullandığımız Gloria kumaşımızın ekru ve lila tonlarını yatak başındaki ekru Teddy ile kombiledik. Perdeyi bu kez katlamalı tül olarak seçerek farbelada lila Gloria‘ yı kullandık. Odanın çizgilerine uygun sade bir yatak örtüsü ve bu tek kişilik yatağı fazla boğmayacak şekilde 2 yastıkla taçlandırdık. Son dokunuşu elbette nakışla balerin figürü çalıştığımız yaptı.  Buraya kadar konuya az çok hakimdiniz zaten.

çocuk odası

tül stor perde katlamalı

farbala perde

Ancaaakk işler sonrasında biraz değişti. Yaz geldi ve yazlık siparişler akmaya başlayınca sevgili Mori Events’ in organize ettiği  Buse Terim‘ in tatlı kızlarının doğumgünü partisi için hazırladığımız dev deniz kabuklarını  görünce Derin hemen kendisi için de sipariş verdi. Zaten özellikle çocuk odalarına yaptığımız siparişleri ondan kaçırmazsam durum benim için biraz zor oluyor 🙂 Velhasıl, odada her telden yastıklar ve karman çorman bir görüntü istemiyordum bir yandan da. O yüzden kenarlarında Teddy kumaş olan balerin yastığı, odanın  kış konsepti olarak değerlendirip, deniz kabuğu yastığı yaz sezonunda kullanmak üzere devreye aldım.  Baz kumaşı bu kez yaza uyacak daha hafif duck ketenden seçtim. Lilanın tonunu da birazcık açarak, deniz kabuğunun gölgelerini açık pembeyle bir araya getirdim. Böylece bir renk bir hareket daha eklenmiş oldu.

mercan deniz kabuğu yastık

Sizin tercihiniz hangisi olurdu merak ediyorum bir yandan ama hazır deniz kabuğu modelimizi paylaşmışken Buse Terim’ in renk ve kombinasyon tercihlerini de göstermeden geçmeyelim, aşağıda hem partiden detayları hem de bizim çekimlerimizi bulabilirsiniz. Son kararınızı çok merak ediyorum. Aşağı yorum olarak iletebilirsiniz. 🙂 Siz de benzer ürünler ya da birebir bunlardan sipariş vermek isterseniz bizimle 0542 637 4998 nolu telefondan veya decorideatr@gmail.com dan iletişime geçebilirsiniz.

deniz kabuğu yastık

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It