Şubat ayı size ve pekçoklarına göre “Sevgililer Günü” ayı olabilir.  Ama özellikle de şimdi bahsedeceğim hareketin peşinden giden çokça insan için, İstanbullular için müthiş bir festival dönemi aslında. Eskiden beri benimle buralarda olan takipçi dostlar çok iyi hatırlayacaktır ki Işık Gençoğlu yani İstanbul Concept eli değen her iş çok özeldir benim için.  2009′ dan beri aralıksız devam eden Uluslararası 360 Dereceden Aşk Festivali bu yıl 14. kez gerçekleşti.

Her yıl belli bir tema üzerine çalışan sanatçılar bu yıl “Evin nerede?” sorusuna yanıt aradı. Kendi anavatanından ayrılmışlara, anavatanında yabancılaşmışlara, dilsiz canlara, doğaya, seyyah ruhlara, yatılı okuyanlara soruyor evlerini.

Nihal Gündüz, Esra Ural, Belit Sak, Işıl Gönen, Banu Birecikligil, Candan Arıcı, Andreas Georgidais gibi sanatçılar başta olmak üzere çok değerli isimleri bir araya getirdi bu anlamlı festival. Canlı performanslar, sergiler, “Aşkı Konuşanlar Konferansı”, sürdürülebilirlik odaklı alışveriş etkinliği olan Lovers Bazaar, sosyal sorumluluk kolu olarak “aşkın damakta kalan tadı” gibi etkinlikleriyle harika bir program takvimi geçekleşti.

Mekan sponsorları olarak İstanbul Concept Gallery, PeraPalace, Soho House İstanbul ve Circolo Roma tüm bu etkinliklere ev sahipliği yaptı. Benim de Soho House’da gerçekleşen sergi açılış gecesine katılma fırsatım oldu. Bu gördüğünüz eserler de sergi favorilerimden. Bu yıl kaçırdıysanız bile önümüzdeki yıl sergi programını takip ederek (festival resmi web sayfası burada)  bu keyifli ve nev-i şahsına münhasır festivalin bir parçası olmanızı çok isterim. Önceki yıllardaki festival yazılarıma buraya ve buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It