“Grace” ismi, bu modeli karşıma alıp incelediğimde aklıma gelen ilk isimdi. Yaz tatilini yatında geçirecek müşterimiz ilk amerikan servis takımını bizden sipariş etmek istedi ama özel ve tekne ruhuna yakışacak bir model de olmasını istiyordu. Bu sebeple aklıma daha önce kahve sunum peçetesi olarak çalıştığımız modeli amerikan servis ve peçeteye uygulamak geldi. (geriye dönük editleme pek yapmam ama aşağıda 2024 yılı eklenmiş bir bölüm de göreceksiniz)

Kullanılacak yemek takımı göz önünde bulundurulduğunda siyah ve krem renkler öne çıktı. Sadece siyah veya sadece krem bir takım çok baskın ve tekdüze olacağından kumaş rengini ve ip rengini çiftledik. Yani krem kumaş kullandığımızın nakışı siyah, siyah kumaş kullandığımızın nakış rengi krem oldu böylece…

Düz çizgilere eşlik eden minik kasislerle yol aydınlandı, hareket kazandı.

Hatta biraz daha işleri karıştırmak isterseniz siyah servis koyduğunuz sıraya krem peçeteyle bir başka ters köşe yapabilirsiniz.

Özellikle yazın uzayan gün ve gecelerde çokça içecek tercih edildiğinden takıma kokteyl peçetelerini de ekledik. Bunları isterseniz münferit içecek servisinde (kahve, alkol gibi) isterseniz de yemek masanızda bardak altlığı olarak da kullanabilirsiniz.

Çok severek tasarladığımız bu model , siyah-krem ikilisinden sonra yine bir yat müşterimiz tarafından jüt renge mercan iple tercih edildi. Sağlıklı ve keyifli günlerde kullanılmasını dileriz.

Tonlarını çok beğendiğimiz bu yeşile yeşil kombinimizse Bodrum’ da bir yazlığa gitmişti. Renk eşleşmelerini sevdiklerimizden.. Bir sonra vizona kahve ise sonbahar temalı bir sofra için çalışılmıştı.

Siz de bu veya benzer takımlarımızdan sipariş etmek isterseniz decorideatr@gmail.com veya 0542 637 4998 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bunlar haricindeki her türlü yat tekstili taleplerinizi bize iletebilirsiniz.

2024 Edit: Bu modeli yatlara çokça yaptığımız için geçtiğimiz aylarda bir mega yat için bu modelin bu kez masa örtüsünü de tasarlayınca yeni yazı olarak yayınlamaktansa buraya ilave etmenin daha hoş olacağını düşündüm.  Yatımızı İspanya’ ya uğurlamadan önce takımımızla Erman Mobilya mağazasında mini bir çekim yaptık. Yuvarlak bir masa ve örtünün çapı 3 metrenin üzerinde olacağı için her kumaşı eksiz dikim yapamıyorsunuz. Bu takımda müşterimiz inci gibi hafif ışıltılı %100 keten olan çok özel bir kumaş tercih etti. Bizim Grace modelimizi de peçetelerinde görmek isteyince biz de bu modeli dev bir orta nakışına aktardık ve o ortada gördüğünüz Grace desenimizin kare ölçüsü 92X92 cm 🙂 muazzam değil mi? Bakmayın fotoğrafta küçük gibi durduğuna. Ketenin doğasında olan kırışma mevzusu ise kaçınılmaz. Bu örtüyü sermeden önce ütülediğimizi bilmem söylememe gerek var mı? Bu konuda ne kadar titiz olduğumu bilirsiniz. Evet sizi takımla baş başa bırakıyorum.

 

 

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It