Fark ettim de dekorasyon danışmanlık hizmeti verdiğim projelerimi burada paylaşıyorum. Ancak tam bir yazı halinde kapsamından pek bahsetmemişim.  Gelin biraz bunu detaylandıralım. Dekorasyon danışmanlığı verdiğimde neler yapıyoruz, alışveriş danışmanlığında neler yapıyoruz enine boyuna konuşalım…

Öncelikle her şeyin başı müşteri odaklılık. Ev, ofis, mağaza yaşanılan her ne mekan için bana başvuruyorsanız öncelikle ihtiyaçlarınızı analiz ediyorum. Bu noktada yol ikiye ayrılıyor. Ya a’ dan z’ye dekorasyon danışmanlık hizmeti veriyorum ya da sadece dekorasyon alışverişinizde destek oluyorum. Eğer ilkini seçiyorsanız yolumuz uzun 🙂 Mekanınızdaki ihtiyaç listelerini çıkarıyoruz ve iş planımızı oluşturuyoruz. Bunu oluştururken elbette mekanı görmemi takiben isteğe vağlı olarak mekanla ilgili render çizimlerini yapıyoruz ekibimle, sonrasında da kırma dökme işlemlerine başlanıyor. Bu arada a’ dan z’ ye danışmanlık dediğimde illa ki her zaman kırma dökme işi çıkmıyor ya da çıkmak zorunda değil. Bina yenidir ya da siz kiracısınızdır gibi sebeplerle yine her mekanın ve sahibinin kendine has getirdikleriyle yol alıyoruz. Kırma dökme, parke, seramik, dış mekan, peyzaj derken her alana dokunuyoruz. En son aksesuarlandırmaya ve dileyeceğiniz tüm detaylara kadar alımları yapıp koordinasyona dahil ediyoruz.

Bazen sadece touching projesi gerçekleştirdiğimiz de oluyor. Tek bir oda veya bir odada köklü değişimlere gitmeden mevcut dekorasyonda ufak “dokunuşlarla” alanlara taze kan akışı sağlıyoruz.

Dekorasyon alışverişi danışmanlığımda ise şöyle oluyor. Eviniz için almak istediğiniz bazı parçalar vardır, perde (ki karar aşamasında sizleri en kıvrandırandır), duvar kağıdı, aydınlatma, halı gibi. Ancak bir türlü karar veremiyorsunuzdur. Bunların alım aşamalarında size destek oluyorum. Burada bazı müşterilerim topu tamamen bana bırakırken bazı müşterilerim de alışverişi birlikte yapmak istiyor. Bu tercih tamamen size ait. Anahtar teslim projeden en önemli farkı evinize gelme aşamasında. Anahtar teslimde tüm ekiplerin koordinasyonu, akışı yönetmek, gelecek ürünlerin sevkiyat planlamaları, karşılanması, ve yerleşiminden tamamen ben sorumluyken sadece alışveriş danışmanlığı hizmeti verdiğimde mekanı fiili olarak ziyaret etmiyorum ve o an eve taşınamayacak büyük parçalar alındıysa, eve teslimatı, karşılanması ve yerleşimi sizin sorumluluğunuzda oluyor.  Böylelikle benzer hizmet alırken hem fikirlerimden faydalanmış oluyorsunuz hem de bütçe olarak diğerine kıyasla daha makul limitler içinde hareket edebiliyoruz.

Burada iş bitiminde müşterilerimin onayına istinaden tamamladığım projelerimi paylaşıyorum ancak yine de daha fazla detay görmek isterseniz Instagram hesabımda öne çıkardığım hikayelerde ayrı ayrı veya özet şeklinde #projectdecoridea hashtaginde bulabilirsiniz.

Eğer siz de benzer hizmetlerden faydalanmak isterseniz veya bu konuyla alakalı farklı bir çalışma şekli teklifiniz olursa benimle 0542 637 4998 nolu telefondan veya decorideatr@gmail.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It