Birtakım işler o kadar içime siniyor ki, seyretmeye doyamıyorum 🙂 Gelin baştan anlatayım.

Decoridea olarak daha önce birkaç müşterimiz için ebeveyn nevresim ve pike takımı çalışmıştık. (linki burada).  Ama yetişkin grubu özellikle eğildiğimiz bir alan değildi. Ancak geçtiğimiz aylarda a’ dan z’ye dekorasyon danışmanlık hizmeti verdiğim aksesuar ve dekorasyon mağazasında yatak ve banyo bölümleri de yer alacaktı. Bu sebeple mağazanın tasarımına uyum sağlayacak Decoridea kalite ve çizgisini devam ettirecek takımlar tasarlamaya başladım.

Esasen geçtiğimiz günlerde yeni ürün grubumuz olarak paylaştığım hazeran havlularla aynı grup içinde yer aldı. Çünkü burası açık banyolu bir ebeveyn süiti olarak yer alacağı için banyo şık ve yatak-dolap alanı ile ahenk içinde olmalıydı. Sezonun en trend malzemelerinden olan hazeran zihnimde canlandı ve neden nakışa aktarmayalım ki dedim ve atölyemiz desen hazırlıklarına başladı. Nevresim de havlular gibi  teşhir alanında ve birbirine yakın olacağı için seçilen desenin aynı olması gerekiyordu. Bu sebeple hazeran nakış havlu uçlarında, nevresimin göğüs bandında ve yastıklarda yerini aldı.

dekorasyon danışmanlığı

Nevresimde en iyi kalitelerden olan 140tel pamuk saten kumaş kullandık. Daha karşıdan baktığınızda kumaş sizi yanına davet ediyor. Dokunduğunuz anda hissettiğiniz yumuşaklık ve tokluk sayesinde sarınıp güzel bir uyku çekmek istiyorsunuz 🙂 Siz de çok iyi biliyorsunuz ki kendim kullanmayacağım kalitedeki hiçbir ürünü üretmiyor ve satmıyorum. Dolayısıyla bu yeni ürün grubumuzun kalitesini de göğsümü gere gere övebiliyorum.

Gelelim yatak örtüsüne. Elbette bu şık detayları tamamlayacak son dokunuş olan bir yatak örtüsüne de ihtiyaç vardı. Yatak başı olarak kumaş baz alınacağı ve yüksekliği de bir hayli fazla olacağı için yine mobilyanın çizgisine uygun ama aynı zamanda yatağı patlatacak bir seçim yapılmalıydı. Jakarlı ve içinden bej-bronz karışımı ip geçişleri olan bir kumaşta karar kıldık. Aynı kartelanın açık renk tonlarından, içinden benzer renkler geçen diğer dokuları da kırlent ve örtü için ayırdık. Bu arada yüksek yatak başı kullanılan bir yatakta kocaman bir yatak örtüsüyle odayı daha da boğmak yerine ayak ucunda, o kumaşa uyan bir yatak runnerı ile daha modern bir görünüm sağlamak daha doğru olacaktı. Ben de çizimimi ona göre yöneltip, kumaşların dokularıyla o dengeyi sağlamayı daha zarif buldum. Runnerda ve fon kırlentlerde kullandığımız  hareketli ve gofreli kumaş, siyah ve dilimli yatak başını çok iyi destekledi ve yumuşak bir geçiş sağladı. Kırlentlerde ise 2 farklı model tasarladım. Bu, ister birlikte ister zaman zaman değiştirerek görünümü tazeleme fırsatı sundu. Tabii ki nevresimdeki nakışta kullandığımız hazeranın cappuccino tonu da bu renklerle uyum sağlaması için tercih edildi.

kırlent

( siz hangisini tercih ederdiniz? Ortasından siyah bant geçen mi yoksa kendinden gold sim geçişli düz kırlentleri mi? )

1-2 detay bile belli olunca diğer noktalar su gibi akıyor ve kendi kombinine doğru yol alıyor. Sonuçta da birbiriyle uyum içinde olan zarif mekanların son vurucu detayını oluşturuyor. Siz de bu veya buna benzer çift kişilik, tek kişilik nevresim takımları, yatak örtü veya runnerları tasarlatmak, bu üründen sipariş vermek isterseniz bizimle 0542 637 4998 nolu telefondan veya decorideatr@gmail.com dan iletişime geçebilirsiniz.  Ayrıca mağaza, ofis veya ev olmak üzere tüm dekorasyon danışmanlık talepleriniz için de aynı iletişim kanallarından faydalanabilirsiniz.

çift kişilik nevresim takımı

hazeran nakış

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It