Düğün zamanı o tarih bellidir ama o tarih gelene kadar bir sürü ritüeller, kutlamalar vardır sıraya giren. Bunlardan kimisini yöresine adetlerine göre bazıları uygular veya uğraşmak istemeyebilir. Ancak bunlar her gün yaşanan güzellikler olmadığı için fırsat yaratılabilen ölçüde bu kutlamaları yerine getirmek taraftarıyımdır ben.

nakışlı peştemal

Bu adetlerden en eğlencelilerinden biri de gelin hamamıdır. Eskiden her şeyin daha kapalı kapılar ardında olduğu, ilişkilerin daha resmi boyutta ilerlediği dönemlerde kayınvalidelerin gelinlerini biraz daha “yakından” tanımaları için fırsatmış bu organizasyonlar 🙂 Osmanlı’ ya dayanan bu geleneği şimdilerde gençler arkadaşları arasında yapılan bir eğlence organizasyonuna evirmiş durumda. Amacı ne olursa olsun düğün öncesi bir eğlence molası vermek, yiyip içmek, vücudu dinlendirip bakıma almak kadar keyifli ne olabilir ki…

Biz de böylesine keyifli bir gelin hamamı organizasyonu için kolları sıvadık. Gelin Begüm hanım sevdikleriyle geçireceği bu gün için bazı hazırlıklar yaptı. Anlamlı günden hediye kalması için de hem kendinin hem de arkadaşlarının uzun yıllar kullanabileceği, kullandıkça o günü hatırlayacağı en iyi parça olan peştemali isme özel olarak hediye etmek istedi.

gelin hamamı

Gelinin peştemali herkesten farklı olsun diye gelin silüetini isminin önüne aktardık., ufak yıldızlar serpiştirdik.  Diğer tüm misafirlerin isimleri de aynı renk iple isimleri yıldızlı olarak çalışıldı.

Beğendiniz mi kişiye özel nakışla çalıştığımız peştemalleri? Siz de gelin hamamı, günlük kullanım veya her türlü organizasyonunuz için peştemallerinizi kişiselleştirebilirsiniz. Bilgi ve sipariş için bizimle 0542 637 4998 nolu telefondan veya decorideatr@gmail.com mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Not: Organizasyon Mori Events firmasına aittir.

isim nakışlı peştemal

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It