Birine hiç “Bugüne Dek Neredeydin Sen?” dediniz mi?

Sevgili arkadaşım ve bizim blog dünyasının eskilerinden, ruhu, kalbi samimi kalmış en tatlılarından Serap Oğuz Tan bu cümleyi birkaç kadına söyletiyor bu ilk romanında. Ama ne söyletmek?

Bir şeyler yazma aşkıyla açtık yıllar önce hepimiz bloglarımızı.. Kelimelerimiz vardı içimizde dökülmeyi bekleyen. Ya kendi kendine yazardın, yazdıkların zamanla sararan yapraklarında bitmeyen bir nöbet tutardı defterlerin, ya da şans bir yerden yüzüne güler ve herkesin okuyabileceği binlerce sayfaya akardı içine sığmayanların.. Sonra bir gün bloglar yaratıldı bu dijital ekranlarda ve o binlerce sayfaya dökülmeyi bekleyemeyen kelimeler buralara aktı oluk oluk. Herkes en sevdiğiyle var oldu. Kimi espiri yeteneğini aktardı satırlarına, kimi çok maharetli olduğu makyaj dünyasının inceliklerini paylaştı, kimi çiçeği burnunda anneler diğer yeni annelere sırdaş oldu, dert ortağı oldu, kimi benim gibi var olan tutkusundan bir heykel yarattı.

Başta her şey dostaneydi, sıcacıktı, toydu. Serde acemilik vardı, gençlik vardı. Bizim kuşağı yakalayan bu furya zaman içinde kapitalizmin cezbedici çelmeleriyle evrilmeye başladı. Öyle bir evrilmek ki işin içine paranın girdiği çoğu zaman bozulduğu gibi bozuldu bazı dostluklar, o sıcaklık ve toyluk. Sonrasında kıyasıya rekabetler başladı, her geçen gün değişen dijital alem kuralları çok şeyin dengesini değiştirdi. Pek çok hayat birbiriyle kesişti yeri geldi birbirini kırdı döktü yeri geldi yaralarını sardı. Ne zaman ki bir hobi değil geçim kapısı haline geldi buralar, ruhu kirli olanlar koydu kendini ortaya. İşte Serap tüm bunlara değinmiş. Hem de birkaç kadının hayatının kesiştiği bir denklemle. Olay örgüsü heyecanlı, anlatım akıcı. Tatil için yanıma aldığım bu kitabı elimden bırakamadım. Sonra ne olmuş diye diye çevrildi sayfalar birbiri ardına.

Belki de çok hakim olmadığınız bu sektörün iyi kötü cilvelerine tanıklık etmek, her kadında kendinizden bir şeyler bulmak ve keyifli bir roman okumak isterseniz bu kitabı kesinlikle tavsiye ediyorum. Birine içtenlikle ve o rahatlama duygusunu, biraz da özlemiyle hissederek “Bugüne Dek Neredeydin Sen?” diyebilmeniz temennilerimle…

Baskın çok, satışın bol olsun yetenekli arkadaşım. 😉

Not: Şu an çoğu kitabevinin yeni çıkanlar bölümünden kolayca temin edebilirsiniz.

Yazar

2 Yorum Var

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It