Yıllardır merak ettiniz, kendi evinizi de çekseniz dediniz. Sonunda ben de sizi kıramadım ve tadilat sonrası evimizde yaptığımız değişimlerle karşısınızdayım. Çok kökten değişimler yok çünkü hala küçük çocuklu bir ev burası ve kökten değişim için biraz daha büyümesini istediğimiz de doğru. Ancak ihtiyaçlar beklemiyor. Dekorasyon alışverişi ve tadilatımızı tamamladığımıza göre (yazısı bu linkte, videosu da bu linkte) şimdi evi gezme zamanı.  Bir dipnot kızımın odasında (bu linkte ve bu linkte bulabilirsiniz) ve çalışma odamızda bir yenileme olmadığı için şu an paylaşmıyorum, onları da zamanı gelince paylaşacağım sizlerle.

Ara ara eski görselleri de paylaşacağım ki öncesi ve sonrasını daha net görebilin. Ve bu postta sizi fazla yazıya boğmayacağım zira hepsini Youtube videomda anlattım.

Mesela, dönüşümün en net ve en hoş görülebildiği 2 kare.

Yeni sehpamı beklerle eski sehpam ve yeni bojelerimle çektiğim bir kareydi.

Burada ev son hız toparlanma eşyaların kaldırılma aşamasına geçmişti artık. Bu arada bu duvarkağıdının deseninden muazzam sıkılmıştık ama kağıdın dokusu muhteşem. O yüzden ustamızdan teyit aldıktan sonra yeni rengin bu kağıdın üzerine boyanmasına karar verdik. Aşağıdaki de dolap kapaklarındaki değişim…

Yatak başına çok son dakika eklenen bu tabloların hikayesi de ayrı. Başucunda iki yanda tablo kullanımını epey süredir beğeniyordum ama kesinlikle kullanayım gibi bir arayışım yoktu çünkü tablo seçmek başlı başına zor bir iş. Ben süreçte geleceğine inanıyordum ve aynen de öyle oldu. Eserlerini çok beğendiğim botanik ressam Işık Güner pandemi sürecinde tüm insanlığa harika bir hediye verdi. O dönem doğada karşılaştığı blue omphalodes çiçeklerini fotoğraflayıp sonra da böyle suluboya ile kağıda aktardı. Bunu da dileyen herkesin ulaşabilmesi için kısa bir süreliğine indirilebilir formatta sanal ortama sundu. Ah ne ince bir düşünce diye dosyaya girince ne göreyim. Bu iki güzellik karşımda tüm maviliğiyle diyor ki biz senin baş ucun için geldik. Elbette hemen kaydettim ve gördüğünüz gibi yerlerini aldılar. Böylece sıkıntılı geçen pandemi sürecinden bana unutulmaz iki eser kaldı.

ışık güner the little blue book

Şimdilik bizim evdeki dönüşümümüz bu şekilde oldu. Umarım sizlerin de ilham aldığı kareler, fikirler olmuştur. Yeni projelerde görüşmek üzere…

PS: Aşağıda tadilat sürecinde çalıştığımız tüm firma isimlerini telefon numaraları ve Instagram hesap isimleriyle bulabilirsiniz. Bu yazı ve benim aracılığımla kendilerine ulaştığınızı belirtirseniz onları da mutlu etmiş olursunuz 🙂

Boya Badana – İsmet Zülfioğlu – 0532 680 56 83

Parke Sistre – Adler Proje – 0212 806 15 35 – @adlerproje

Süpürgelik Sistemleri – Parke Profil – 0312 350 30 85 – @parkeprofil

Elektrik anahtar priz sistemleri – Karmet Store – 0532 264 60 54 – @karmetstore

Döşemelik Kumaş – Perde Bella – 0212 520 39 72 – @perdebella

Koltuk Döşeme – Turan Mobilya – 0212 620 82 21 – @bahcesehir_koltuk_doseme

Abajur – Canan Akal Lamp Design – 0216 386 37 47 – @cananakal

Salon Aplikler – By Acar Collection – 0533 307 68 06 – @by_acarcollection

Salon Saat – Taylan Avize – 0212 256 85 24 – @taylanavize

Sehpa – Daccordo Design – [email protected] – @daccordodesign

Tablolar – Simurg Sanat Evi – 0530 614 67 67 – @simurgsanatevi

Yatak Örtüsü – Yurda Home – 0212 806 90 18 – @yurdahome

Puf – Archidecors – 0216 706 24 28 – @archidecors

Pirinç Aksesuarlar & Bleu Blanc Vazolar – Duru İç Mimarlık Tasarım – 0530 288 68 28 – @duruicmimarlikvetasarim

Çiçek Çözümleri – The Bloom Room – 0532 247 66 76 – @the_bloom_room

 

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It