Madem evlerdeyiz, tüm seyahat planları Corona virüs sebebiyle iptal, o halde sanal olarak gezeriz. Ne kadar sık seyahat etsek de (tur rehberleri konu dışı elbette 🙂 ) gezme, görme ve yeni yerler keşfetme ihtiyacımız, isteğimiz her daim mevcut. O halde gelin güzel bir otel gezelim. Evlerimizde kişisel karantinalarımızı yaşadığımız şu günlerde bizi zihinsel ve görsel olarak güzel yerlere taşıyacak anlar olsun istiyorum çünkü bu sürecin ne zaman biteceği belli değil ve hepimizin moral ve motivasyonu dinç ve sağlam tutması gerekli. Hadi bakalım o halde istikamet İrlanda ve kendinizi epey bir şımartabileceğiniz The Lodge at Ashford Castle.

Bu muhteşem otel aslında 800 yıllık bir şato. 2013 yılında Red Carnation Hotels grubu restorasyon için yatırım yapana kadar da son 70 yılında da Guiness ailesine aitti ve bu tarihten sonra renovasyon süreci başlıyor. Tarihi ruhuna zarar vermeden gelecek nesillere aynı çizgiyle aktarılabilecek şekilde tümüyle elden geçiyor.

Otelin tamamında özel dikim ürünlere ve antikalara yer veriliyor.

Saray ihtişamını her şeyiyle yaşamak  isteyenlere tepeden tırnağa bu lüksü yaşatıyor. Arazide golf sahasından, kuş avcılığına, kanodan at biniciliğine, spaya kadar her türlü aktivite mevcut.

İrlanda kırsalında lüks bir macera yaşamak isterseniz bu seçenek de değerlendirilebilir.

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It