Paris dosyasının 3. ,  Maison Objet fuarının son yazısını sofralara ayırdım. Fuarda sofra ürünleriyle ilgili çok fazla marka olduğu için ve sofraya olan ilgim malum olduğundan bunun görsel şölenini ayırmak istedim. Cook & Share alanında bizi ilk karşılayan Migani Home standıydı. Soğuk dağ gecelerinin sıcacık chaletlerine davet eder gibi sizi sarıyor. Dev, doğal ahşap sofralara yakışacak, kürklü kocaman sunumluklar, kadehler, şamdanlar içeren harika bir koleksiyonu var bu İtalyan markanın.

maison objet

Sofra ekipmanları söz konusu olduğunda trendler sadece sembolik olarak kalıyor ve ucu bucağı olmayan bir dünya açılıyor önünüzde. Güzel ve özenli kurulmuş bir sofra, şık örtüler, zarif takımlar bir de taze çiçek oldu mu geriye kalır gastronomik şaheserleri tüketmek.

Yukarıda gördüğünüz bu rengarenk tabaklar ise Londralı Bombay Duck markasına ait.

Renkli ve eğlenceli tasarımları sevenlere özellikle seramik grubunda çok sayıda alternatif mevcut.

Yukarıda gördüğünüz takımlar Costa Nova‘ ya ait. Geçen yıl Instagram’dan keşfettiğim bu markanın sahil izlenimi veren tasarımları bir hayli şık. Aşağıda gördüğünüz cam görünümlü ürünler ise geçen yazki Floransa gezimizden keşfim olan Mario Luca Giusti. Maison & Objet’ ye katılan markanın ürünleri esasen cam değil, sıkıştırılmış, çok iyi kalite bir pleksiglass, Bahçeler ve tekneler için çok pratik ve şık kullanım vaad ediyor.

Gala ve orkide çiçekli tasarımlarıyla öne çıkan Michael Aram standı da görülmeye değerdi.

Fuarda dikkatimi çeken bir detay da çok fazla deri ofis ve sunum malzemeleri üreten firmanın olmasıydı. Bu deri ürünler ofis ziyaretlerine giderken götürülebilecek çok şık ürünler olduğu kadar evlerde de sıklıkla kullanılıyor. Özellikle İngiliz içmimarların  son zamanlarda son dokunuşlarında sıkça yer verdiklerinden. Orta sehpalarınız için siz de tercih edebilirsiniz. Yukarıda paylaştığım Pinetti bu markalardan sadece biri.

Moda ve dekorasyonun birbiriyle ne kadar iç içe olduğunu bilmeyen yok artık. Takı dünyasındaki retro zincir modelleri görülen o ki dekoratif objelere de yansımış. L’objet’ nin zincir çerçevelerini çok beğendim.

Bir fuar keşfimi daha sizinle tanıştırmak istiyorum. Lauret Studio‘ nun muhteşem servis takımları mevcut. Punch kaselerinden çatal bıçak takımına, kadehlere varan geniş ürün gamında çeşitli stillerde son derece gösterişli seçeneklere sahip. Hepsine ayrı ayrı hayran oldum.

Lüks segmentte tüketimin ucu bucağı yok gerçekten. Özel uçaklar ve jetler için tasarlanan gümüş servis Robbe &  Berking Flying Silver ürünleri bir hayli dikkat çekici.

Fuarın en tatlı dekoratif ürünlerinden biri de mum iğneleriydi bana göre. Gerekliliği elbette tartışmaya açık ama dekoratif olan ve görselliği destekleyen hangi ürün sorgulanabilir ki?İster sade ister gösterişli mumlarınızı daha da şık hale getirecek bu ürün eminim kısa zamanda yaygınlaşacaktır. Fuarın sofra ve dekoratif aksesuar segmentinde benim gözümden öne çıkanlar bu şekildeydi. Size de ilham veren bir yazı olmuştur umarım.

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It