Londra’ya gidiyoruz Muhteşem Oteller köşesinin yeni yazısı için. Bu kez seçtiğim otel size farklı bir lüks sunuyor. Fiziki ortam olarak muazzam bir yapı, devasa bir oda, gördüğünüz an sizi şoke edecek bir otel değil. Ama vaad ettiği anne karnındaki huzurlu ve sakin uyku! Bence bu iddia başlı başına çekici 🙂

Radyasyon, stres, obezite gibi çok farklı sebeplerden dolayı günümüzde milyonlarca insan uyku sorunu yaşıyor, ilaçlara ve tıbbi merkezlere başvuruyor. Bu durumu fark eden The Zed Rooms uyku danışmanlarının ve psikologların öncülüğünde, tasarlanması 9 ay süren bu odayı hayata geçirdi. İlhamını elbette ki anne karnındaki güvenli ve küçük alandan alıyor. Cilt rengini anımsatan şeftali tonlarında renklerin kullanıldığı sade bir oda olarak dizayn edilmiş. Hamileliğin son zamanlarında 12 saat süren REM uykusundan yola çıkılmış.

Işıklandırma ve doğal kokularla desteklenen bu uyku tecrübesini Londra’ nın Shoreditch bölgesinde deneyimleyebilirsiniz. Ne dersiniz, bir şans vermek ister miydiniz bu odaya?

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It