İstanbul Bieanli süresince sergilenmesi planlanan Ömer Koç koleksiyonundan seçmelerle “İçimdeki Çocuk” sergisi gördüğü çok yoğun ilgi sebebiyle 29 Aralık’ a uzatıldı. İnanılmaz kalabalıkları aşarak girmek gerektiği için son günlerine bırakmıştım ziyaret etmeyi. Aralığa bırakıp haftaiçi de denk getirince o hummalı kalabalığa maruz kalmadan rahat rahat ve keyifle gezdim.

Abdülmecid Efendi Köşkü yapı ve arazi olarak çok etkileyici bir mekan. Daha önce gezmediyseniz şayet eserlerin yanı sıra mekan da sizi etkileyecek. Renklerinin canlılığı, sanatsal ve mimari zenginliği ile serginin cıvıl cıvıl yapısına “zaten en uygun mekan burası olurmuş” dedirtiyor. Aşağıda tarihçesine yer verdim zaten dileyenler onu da okuyabilir.

abdülmecit efendi köşkü

Türkiye ve dünyadan 60 kadar sanatçının 100′ den fazla eserine ev sahipliği yapan bu sergideki tarih skalası ise 17. yüzyıldan günümüze kadar uzanıyor. Hadi şimdi benim favorilerimle bir tur atalım.

içimdeki çcouk sergisi

Sergi sona ermeden ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It