Duru İç Mimarlık ile yollarımız evimizin malum tadilat sürecinde kesişti. Yenilenen dekorasyona uygun dekoratif aksesuarla ararken tanıştık. Detaylarını tadilat yazımda paylaşacağım bleu blanc vazolarım, sonrasında pirinç mumluklarım derken kendilerinin bolca kapısını çaldım. Aksesuar Semiha hanımların son adımdaki işi elbette, bir iç mimar olarak çok hoş evlere, projelere imza atıyorlar. İç mimar Semiha Gürsoy olarak 2008′ den beri sektörde faaliyet gösteriyorlar.  Özenli ve titiz çalışan böyle bir ekibin ortaya çıkardığı bir evi sizlerle de paylaşmak istedim.

Hadi şimdi evi gezmeye başlayalım!

Eston Şehir’ in birkaç farklı tip villasından tekli villa tipi 950 m2 alan üzerine kurulu, 290 m2 kurulumlu, 4 oda, 2 salon, 2 mutfak ve 5 banyoya sahip bir ev.

Evin geniş girişinde aynalı şık bir dolapla portmanto ihtiyacı çözümlenmiş.

Mutfaklar ise Duru İç Mimarlık’ ın en iddialı olduğu konulardan. Projelendirmenin yanı sıra üretimi de tamamen kendilerine ait.

Krem ve antrasitin (ve kahverengi kuars taşı çimstone) birlikteliğinde dengeli bir renk skalası oluşturulmuş mutfakta. Tezgah rengi aslında en ideal tonlardan. Ne yapılan işi, kiri, lekeyi tamamen gösterecek kadar açık renk, ne de çalışırken içinizi karartacak tonda bir koyu renk. Ton gerçekten çok iyi seçilmiş.

duru iç mimarlık bahçeşehir

Türk halkı olarak bir gerçek ki mutfakta yemeyi seviyoruz. Orasının keyfi, sıcaklığı ve verdiği birliktelik duygusu bambaşka. Bu sebeple mutfakta da bir yemek köşesi organize edilmiş.

Tabii ki evin muhtelif köşelerinde Duru İç Mimarlık’ ın birbirinden şık aksesuarları da göz dolduruyor.

Evin 5 banyosu mevcut. Duvarlarda hem seramik hem de duvar kağıdına yer verilmiş ki banyolarda duvar kağıdı kullanımı benim de son yıllarda en sevdiğim detayların başında geliyor.

duru içmimarlık

Terasta uygulanan korkuluk dizaynına tek kelimeyle bayıldım. Her yerde görülmüş basma kalıp ürünlerin dışına çıkılmış.

Evin en beğendiğim banyosu açık ara bu gördüğünüz. Soyut desenli seramikleri kullanmak iddialıdır ve bunları diğer elementlerle bir araya getirebilecek bir gusto ister. Kullanılan ham ahşap tezgah, ona tarz olarak, seramiklere de renk olarak uyumlu dolaplar, ayna ve apliklerle birbirini tamamlayan bir görünüm elde edilmiş.

Evin ikinci mutfağında yine bir başka favorim olan gri renk dolaplar tercih edilmiş. Alınlıkta da vintage karolara yer verilmiş. Bu ikiliyi tamamlayan en iyi detay ise beyaz seramik evye. Kullanan hiçkimsenin memnun olmadığını duymadım. Evye değiştirme düşünceniz varsa bu seçeneği de düşünün derim.

Bu mutfağın kapısı olmadığından oturma alanına direk bağlanıyor. Bütünlüğü bozmamak adına buradaki tv ünitesi ve dolaplarda da aynı renk dolaplar çalışılmış. Buranın en can alıcı tarafı tavandan şerit halinde devam eden asma tavanın duvarda şömineyi de bünyesine katarak devam etmesi olmuş. Özellikle kış aylarında en keyifli vakit geçirilen alanlardan biri olacağı kesin.

Yatak odasında kullanılan endüstriyel aydınlatmalar ve onlarla uyumlu tavana kadar siyah yatak başı odaya karakteristik bir hava katmış.

Giyinme odası bölümünde yatak odasındaki komodin ve tuvalet masasında kullanılan ahşap devam ettirilmiş. Endüstriyel aydınlatmalar mekana biraz daha maskülen bir hava katmış.

duru iç mimarlık

Çocukların oyun odasında ferah alanlar bırakılırken gömme dolap sistemleriyle evin depolama ihtiyacı giderilmiş.

İki kardeş yatak odasını ortak kullandığında oyun odasını ayırmak çok yerinde bir karar oluyor çünkü oyuncaklar odadan çıktığı anda mekan ferahlıyor, tecrübeyle sabit 😉 Yatak odasında da sevimli desenlerde duvar kağıtları kullanılmış.

Siz de ev projenizde kendileriyle çalışmak isterseniz Duru İç Mimarlık ile aşağıdaki iletişim bilgilendirinden irtibata geçebilirsiniz. Evinize mimari bir bakış açısıyla A’ dan Z’ ye projelendirme, uygulama, takip işleri için güvenebileceğiniz adreslerden biri. Ayrıca bu evle ilgili sormak istedikleriniz varsa aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz.

Duru İç Mimarlık ve Tasarım Semiha Gürsoy – 0530 288 6828

Instagram: @duruicmimarlikvetasarim

Facebook: Duru İç Mimarlık ve Tasarım

Esenkent Çarşı Kültür Sanat Avm Aşık Veysel Mah. Reşneli Niyazi Sk.No:4 Esenyurt /Bahçeşehir
Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It